Steiner: Każdy kierowca poza Lewisem i Maksem będzie ryzykiem

Szef Haasa deklaruje, że Schumacher utrzymując formę z Austrii będzie pewny miejsca.
28.08.2210:35
Mateusz Szymkiewicz
1023wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner deklaruje, że jego priorytetem jest zatrzymanie Micka Schumachera w Haasie na sezon 2023.

Od kilku tygodni krążą spekulacje, jakoby stajnia z Kannapolis zamierzała zakończyć współpracę z Niemcem. Kierowca łączony jest już z przejściem do Alpine lub AlphaTauri, gdzie wciąż są wolne miejsca i szefowie rzekomo wyrażają zainteresowanie kierowcą.

Jedyne plotki jakie słyszałem, to takie, że w niedzielę startuję w wyścigu i tylko na tym się koncentruję - powiedział Mick Schumacher, zapytany o swoją przyszłość w Formule 1.

Czy podejmiemy ryzyko z nowym kierowcą jak Daniel Ricciardo, który ma za sobą trudny okres w McLarenie, czy pozostaniemy przy tym co znamy? - dodał Gunther Steiner, szef Haasa. Poza tym, kto powiedział, że Mick gdzieś odchodzi? Tak uważają media, nie ja. Ja deklaruję, że sytuacja jest cały czas otwarta. Jeżeli gdzieś chce odejść, proszę bardzo. To będzie wtedy nasza wina i będziemy musieli poszukać nowego rozwiązania. Moim zadaniem jest ustalić kto będzie lepszy, a to niełatwe. Ricciardo może zaprezentować się dobrze pod warunkiem, że odzyska dawną formę.

Włoch potwierdził, że w trakcie letniej przerwy wymienił kilka wiadomości tekstowych z ośmiokrotnym zwycięzcą Grand Prix. Zarówno Hulkenberg jak i Ricciardo będą ryzykiem. Każdy będzie, chyba, że rozmawiamy o Lewisie Hamiltonie lub Maksie Verstappenie. Zgodzę się, że najmniejsze ryzyko wiąże się z Mickiem. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy gotowi je podjąć. Jeżeli Mick pojedzie kolejne trzy wyścigi na poziomie zaprezentowanym w Spielbergu, wówczas nasza decyzja będzie automatyczna.