The Race: Alpine uzgodniło warunki pozyskania Pierre'a Gasly

Francuski zespół ma wykupić kontrakt 26-latka z AlphaTauri.
02.09.2214:13
Mateusz Szymkiewicz
2135wyświetlenia
Embed from Getty Images

The Race informuje, że zespół Alpine wypracował już warunki pozyskania Pierre'a Gasly z AlphaTauri.

Stajnia z Enstone pozostaje z jednym wolnym miejscem na przyszłoroczne mistrzostwa, mimo, że oficjalnie należy ono do Oscara Piastriego. Tuż po komunikacie o odejściu Fernando Alonso z końcem sezonu, Alpine ogłosiło, iż następcą Hiszpana będzie 21-latek.

Kilka godzin później Australijczyk wystosował komunikat w mediach społecznościowych, w którym zaprzeczył, iż podpisał jakikolwiek kontrakt z francuskim zespołem. Piastri podkreślił również, że nie będzie kierowcą Alpine.

Zrozumiałe, że 21-latek porozumiał się z McLarenem i to jego barwy będzie reprezentował w sezonie 2023. Sytuacja Piastriego jest aktualnie analizowana przez Komisję FIA ds. sporów kontraktowych, lecz niezależnie od jej werdyktu, Alpine ma nie być już zainteresowane współpracą z Australijczykiem. Stajnia z Enstone mając rację w sporze z McLarenem będzie jedynie oczekiwała odszkodowania od ośmiokrotnych mistrzów świata.

Faworytem do wakatu u boku Estebana Ocona ma być aktualny kierowca AlphaTauri - Pierre Gasly. 26-latek dysponuje już kontraktem na kolejne mistrzostwa, jednakże według The Race, Alpine uzgodniło kwotę wykupu zawodnika z juniorskiej stajni Red Bulla. Niewykluczone, że w najbliższym czasie porozumienie między stronami stanie się oficjalne.

Póki co nie jest jasne, kto miałby zastąpić Gasly'ego w AlphaTauri. Podczas weekendu w Belgii za faworyta uważano Coltona Hertę z IndyCar, jednakże Amerykanin nie ma podstaw do ubiegania się o superlicencję. Inną opcją może być Mick Schumacher, który lada chwila ma rozstać się z Haasem i Akademią Ferrari.