Albon opuścił oddział intensywnej terapii

Tajlandczyk po operacji usunięcia wyrostka doznał niewydolności oddechowej.
12.09.2219:06
Mateusz Szymkiewicz
1713wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Williams wystosował oświadczenie, w którym poinformował o komplikacjach u Alexandra Albona po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego.

Tajlandczyk obudził się w sobotni poranek z bólem brzucha. Po dokładnej diagnozie potwierdzono, iż 26-latek doznał zapalenia wyrostka i konieczna jest operacja. Ekipa Williams pozbawiona usług swojego etatowego kierowcy wyznaczyła na jego następcę od trzeciego treningu Nycka de Vriesa.

Po zabiegu u Albona doszło do niewydolności oddechowej i konieczne było skierowanie go na oddział intensywnej terapii szpitala San Gerardo. Zawodnik został podłączony do respiratora, jednakże jego stan zdrowia uległ szybkiej poprawie i już w niedzielę przekierowano go na oddział ogólny. Z kolei decyzja o wypisaniu go spodziewana jest we wtorek.

Po diagnozie zapalenia wyrostka robaczkowego u Alexa Albona rankiem w sobotę 10 września, zapadła decyzja o przyjęciu go do szpitala San Gerardo. W sobotę w porze lunchu przeszedł udaną operację laparoskopową. Po zabiegu Alex doznał nieoczekiwanych pooperacyjnych powikłań anestezjologicznych, które doprowadziły do ​​niewydolności oddechowej. To znane, ale rzadkie powikłanie - brzmi oświadczenie Williamsa.

Został ponownie zaintubowany i przeniesiony na oddział intensywnej opieki medycznej w celu uzyskania wsparcia. W ciągu nocy zrobił doskonałe postępy i wczoraj rano mógł zostać odłączony od respiratora. Następnie został przeniesiony na oddział ogólny i spodziewamy się, iż we wtorek wróci do domu. Nie doszło do żadnych innych komplikacji.

Stajnia z Grove dodała, że występ Albona w Grand Prix Singpuru stoi pod znakiem zapytania. W gotowości do dalszych startów pozostaje Nyck de Vries. Alex skupia się całkowicie na regeneracji i przygotowaniach do Grand Prix Singapuru pod koniec tego miesiąca. Alex chciałby podziękować za doskonałą opiekę oraz wsparcie udzielone przez personel szpitala, lekarzy FIA, personalnego trenera, zespół Williams oraz Luke'a Bennetta z HINTSA Performance.