Ocon: Alonso wykonał tylko dwa procent swojej pracy w Alpine

Francuz przyznał, że zadania marketingowe i niemal cały rozwój A522 spoczywały na nim.
28.11.2208:55
Mateusz Szymkiewicz
2897wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon uważa, że Fernando Alonso wykonał zaledwie dwa procent swoich tegorocznych obowiązków w Alpine.

Hiszpan po dwuletnim okresie startów dla ekipy z Enstone zdecydował się na przejście do Astona Martina. Finisz współpracy z Alpine upłynął pod znakiem zespołowych starć z Estebanem Oconem, szczególnie podczas weekendu w Sao Paulo.

Alonso publicznie krytykował styl jazdy swojego partnera i nie zdecydował się na wewnętrzne omówienie kolizji ze sprintu na Interlagos. Jak ujawnił Esteban Ocon, postawa dwukrotnego mistrza świata była dla niego dużym zaskoczeniem.

Oczywiście czułem rozczarowanie jego wypowiedziami, szczególnie, że padły podczas rozmów z prasą, a nie wewnętrznie - powiedział 26-latek dla Ouest-France. W ogóle nie odbyliśmy dyskusji na ten temat, więc zamierzam zachować dla niego mój dotychczasowy szacunek. W sumie to dobrze, że odchodzi do Astona Martina, a my możemy dalej podążać naszą drogą.

Właściwie dziewięćdziesiąt osiem procent tegorocznej pracy spoczywało na moich barkach, on zajął się pozostałymi dwoma procentami. Byłem przepracowany. To na mnie spoczywała odpowiedzialność za rozwój w symulatorze czy marketing. Tak czy inaczej jestem pod wrażeniem tego jak agresywne podejście miał zespół do stawiania kolejnych kroków.