Williams ujawnił malowanie tegorocznego bolidu Formuły 1

Przy okazji ekipa ogłosiła pozyskanie nowych sponsorów - między innymi firmy Gulf.
06.02.2315:09
Nataniel Piórkowski
2771wyświetlenia


Williams przedstawił barwy na sezon 2023, potwierdzając zarazem nowego sponsora - firmę Gulf.

Team z Grove przystępuje do nowej kampanii mając nadzieję na opuszczenie dziesiątej pozycji, na której zakończył ubiegłoroczne mistrzostwa.

Etatowymi kierowcami Williamsa będą dobrze znany fanom F1 Alex Albon, dla którego będzie to drugi rok współpracy z legendarną brytyjską ekipą a także debiutujący w tej roli Logan Sargeant.

Na stanowisku szefa zespołu mianowany został James Vowles, który w przeszłości odpowiadał za planowanie strategii wyścigowych w Mercedesie.

Po trudnych sezonach Williams zyskał stabilizację dzięki inwestycjom dokonanym przez Dorilton a przed nadchodzącym sezonem zdobył wsparcie nowego, znaczącego sponsora - firmy petrochemicznej Gulf, poprzednio związanej z McLarenem.

Kibice, którzy liczyli na znaczne zmiany w malowaniu, mogą czuć się zawiedzeni - oprócz matowego lakieru, barwy uległy tylko nieznacznemu odświeżeniu. Pojawiły się także logotypy innych nowych partnerów - Stephens oraz Purestream.

Najnowszy model FW45 zadebiutuje na torze dokładnie za tydzień, w poniedziałek 13 lutego. Jazdy odbędą się na torze Silverstone.

Matthew Savage, prezes zarządu Williams Racing, powiedział: Kontynuując transformację Williams Racing, z dumą przedstawiamy tegoroczne malowanie. Jesteśmy podekscytowani nowym bolidem i brak mi słów, aby wyrazić wdzięczność całej ekipie w Grove za ciężką pracę.

Z przyjemnością witam zarówno nowych jak i obecnych partnerów w naszej wspólnej podróży. Wraz z nowym szefem zespołu - Jamesem Vowlesem, który dołączy do nas jeszcze w tym miesiącu, a także z ekscytującym składem kierowców w osobach Alexa i Logana, Williams Racing da z siebie wszystko w 2023 roku.