Lance Stroll wystartuje w Grand Prix Bahrajnu

Kanadyjczyk podkreśla, że wrócił do pełni sił po kontuzji i drobnej operacji nadgarstka.
02.03.2310:25
Nataniel Piórkowski
1756wyświetlenia


Lance Stroll weźmie udział w Grand Prix Bahrajnu - potwierdziła ekipa Astona Martina.

Niedługo przed rozpoczęciem zimowych testów Kanadyjczyk doznał kontuzji prawego nadgarstka, co uniemożliwiło mu sprawdzenie możliwości konstrukcji AMR23 przed inauguracją sezonu.

W niedzielę ekipa Lawrence'a Strolla poinformowała,  że w przypadku utrzymującej się niedyspozycji 24-latka, jego miejsce w wyścigowym fotelu zajmie Felipe Drugovich.

W czwartek Aston Martin wydał jednak komunikat, w którym poinformował, iż Stroll zdecydował się na wystartowanie w GP Bahrajnu.

Czułem frustrację wynikającą z tego, że nie mogłem pojawić się w Bahrajnie na przedsezonowych testach oraz rozczarowanie utratą trzech dni jazd - przyznał Stroll.

Jednakże biorąc pod uwagę kontuzję mojego nadgarstka, zespół i ja uznaliśmy, że najlepiej będzie skupić się na rekonwalescencji, aby przygotować się do tego weekendu i czekającego nas długiego sezonu.

Stroll opisał także, jak doszło do niefortunnego incydentu. Spadłem z roweru, gdy opona wbiła się w dziurę w ziemi. Na szczęście kontuzja nie okazała się zbyt poważna a zakończona powodzeniem drobna operacja prawego nadgarstka, bardzo szybko rozwiązała problem.

Od tamtego czasu wraz z moim zespołem staram się, jak tylko mogę, aby zapewnić, że jestem w pełni przygotowany do rywalizacji w ten weekend.

Stroll podziękował także społeczności F1 za wsparcie oraz uszanowanie prywatności a także wyraził wdzięczność zespołowi, który wspierał go w powrocie do pełni sił.

Teraz jestem gotowy, aby w pełni skoncentrować się na wyścigowym weekendzie. Naprawdę nie mogę się już go doczekać - podsumował.