Sainz: Mekies odpowiedzialnie przekazał obowiązki Ioverno

Hiszpan został także zapytany o cechy charakteru dobrego szefa zespołu.
30.07.2309:31
Nataniel Piórkowski
326wyświetlenia
Embed from Getty Images

Carlos Sainz jest przekonany, że odejście Laurenta Mekiesa nie wpłynie negatywnie na funkcjonowanie Ferrari.

Przed GP Belgii Scuderia poinformowała o zakończeniu ze skutkiem natychmiastowym współpracy z dotychczasowym dyrektorem wyścigowym, który od przyszłego roku zostanie szefem AlphaTauri. Na miejsce Francuza mianowany został Diego Ioverno.

Sainz podkreśla: Laurent był w ostatnich latach bardzo istotną figurą w Ferrari. Miał olbrzymi wkład w prace zespołu. Miałem z nim bardzo dobre relacje, zawsze był proaktywny i świetnie wpisywał się w naszą ekipę.

Bardzo doceniamy jego wysiłki i prawdopodobnie to dzięki nim otrzymał ofertę zostania szefem w konkurencyjnym zespole. Wszyscy wiedzą, jak dobrą pracę wykonywał na rzecz naszej stajni.

Proces pożegnania Laurenta dobiegł końca. Był bardzo pomocny w przekazywaniu obowiązków Diego. Nie jestem ani trochę zaniepokojony. Wszystko poszło bardzo gładko.

Zapytany o główne atuty Mekiesa, Sainz odrzekł: Jest wiele różnych charakterów pośród szefów zespołów. Nie ma jednego zestawu cech charakteru, który czyni z ciebie idealnego kandydata na to stanowisko.

Można jednak dostrzec, że Toto, Christian, Fred czy w przeszłości Mattia, mają bardzo techniczne podejście. Nie jestem odpowiednią osobą, by komentować to, co czyni z człowieka dobrego szefa zespołu, ale jeśli przyjrzycie się bliżej tym, którzy najdłużej pełnią swoją rolę, zaobserwujecie pewne wskazówki.