Liam Lawson zastąpi Ricciardo w Grand Prix Holandii

Australijczyk złamał kość śródręcza lewej dłoni w wypadku podczas drugiego treningu.
25.08.2319:14
Mateusz Szymkiewicz
2739wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół AlphaTauri potwierdził, że Liam Lawson zastąpi Daniela Ricciardo w dalszej części weekendu o Grand Prix Holandii.

Australijczyk w drugiej sesji treningowej na torze Zandvoort miał wypadek w pochylonym zakręcie numer trzy. Ośmiokrotny zwycięzca Grand Prix zbyt późno zauważył rozbity bolid Oscara Piastriego z McLarena i uderzył w bariery, niszcząc przód oraz zawieszenie AT04.

Ricciardo do samego końca trzymał dłonie na kierownicy, która w momencie uderzenia odbiła do prawej. Zawodnik jeszcze przez radio skarżył się na ból lewej dłoni, a po opuszczeniu kokpitu został skierowany do szpitala na szczegółowe badania.

Jak potwierdził konsultant Red Bulla - Helmut Marko, 34-latek doznał złamania kości śródręcza lewej dłoni i jest wykluczony z dalszego udziału w Grand Prix Holandii. Jego kokpit AlphaTauri przejmie od trzeciego treningu Liam Lawson, który na co dzień pełni funkcję rezerwowego kierowcy zespołu i zaliczy debiut w Formule 1.

Póki co nie jest jasne czy Ricciardo będzie gotowy przystąpić do Grand Prix Włoch, które zaplanowane jest już w następny weekend.

Złamał coś w swojej dłoni i nie przystąpi do wyścigu. Lawson pojedzie zamiast niego. To trudna sytuacja. Szkoda, nasz samochód wygląda tutaj na konkurencyjny - powiedział Marko dla Autosportu, dodając, iż nie brał pod uwagę przywrócenia byłego kierowcy AlphaTauri - Nycka de Vriesa.