Piastri celuje w wyprzedzenie Verstappena

Kierowca McLarena jest nieco zawiedziony drugim pomiarowym okrążeniem w Q3.
23.09.2310:10
Nataniel Piórkowski
462wyświetlenia
Embed from Getty Images

Oscar Piastri stawia sobie za cel szybkie objęcie prowadzenia w wyścigu o Grand Prix Japonii.

Australijczyk wywalczył drugie pole startowe w kwalifikacjach na Suzuce, pokonując swego zespołowego kolegę z McLarena - Lando Norrisa.

Żaden z kierowców stajni z Woking nie poprawił wyników na drugim przejeździe w Q3, podczas gdy Max Verstappen powiększył przewagę na pierwszym miejscu do sześciu dziesiątych sekundy.

Pomimo tego Piastri stawia sobie ambitny cel przed wyścigiem. Po raz pierwszy od dłuższego czasu wystartuję do wyścigu z pierwszego rzędu. Będzie fajnie, bo muszę wyprzedzić tylko jeden bolid, więc postaram się, aby do tego doszło….

Oceniając swój występ w czasówce, zawodnik z Melbourne powiedział: Pierwsze kółko było całkiem niezłe i jestem z niego dość zadowolony. Ostatnia szykana… Mogłem tam pojechać lepiej, ale ogólnie było to naprawdę przyzwoite kółko. Druga próba okazała się trochę gorsza. Pierwszy sektor był w porządku, ale dwa kolejne już nie.

Bardzo cieszę się z tego, że udało mi się zakończyć kwalifikacje na drugim miejscu. Jak dotąd jest to dla nas bardzo konkurencyjny weekend. Dostaliśmy poprawki, ale Red Bull jest tutaj bardzo szybki.

Sądziliśmy, że będziemy tu mieć dobrą szansę, ale potrzebujemy jeszcze ostatniego kroku. Cieszę się z drugiego miejsca, zespół cieszy się z drugiej i trzeciej pozycji… Tak, jestem bardzo, bardzo zadowolony.