Ferrari pracuje nad dużymi poprawkami do bolidu SF-24

Pierwszy znaczący pakiet zmian ma zadebiutować na torze podczas GP Emilii-Romanii.
12.03.2413:02
Mateusz Zimmermann
1785wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ferrari ma w planach wprowadzenie znaczących poprawek do tegorocznego modelu SF-24, z których część będzie wzorowana na koncepcji Red Bulla.

Mimo problemów z jakimi Ferrari zmierzyło się na starcie sezonu, Włosi są zadowoleni z SF-24. W drugim wyścigu w Arabii Saudyjskiej w samochodzie pozostał jednak niewykorzystany potencjał, który mógł pozwolić na zaatakowanie Pereza.

Początek sezonu przyniósł potwierdzenie danych z symulatora oraz tunelu aerodynamicznego. Testy oraz pierwsze dwa wyścigi pokazały, że tegoroczny bolid Ferrari nie ma problemów z chłodzeniem i z wydajnością.

Wzmocnione solidnym startem Ferrari zintensyfikowało prace nad pierwszymi poprawkami, które określa się mianem SF-24 EVO. Szef Ferrari - Frederic Vasseur - potwierdził po wyścigu w Dżuddzie: Mamy już kilka nowych części w tunelu.

W kwietniu spodziewane są drobne ulepszenia, a znaczące zmiany mają się pojawić na pierwszym domowym wyścigu Ferrari - GP Emilii-Romanii na Imoli.

Nowe poprawki mają objąć sekcje boczne czy podłogę, a niektóre z nich mają być wzorowane na RB19 z Węgier.

Według źródeł Formu1a.uno, Ferrari będzie podążać ścieżką rozwoju, która w niektórych obszarach ma upodobnić SF-24 do mistrzowskiego bolidu Red Bulla. Przygotowywane są między innymi charakterystyczne, bardzo wąskie wloty sekcji bocznych.

Jak przekonuje portal, rozwój SF-24 ma zostać pchnięty do granic możliwości. W założeniu ma to dać stajni z Maranello szansę nawiązania walki z Red Bullem.