Blick: Tsunoda i Drugovich pojawili się w kręgu zainteresowań Audi

Niemiecki producent szuka alternatyw na wypadek niepowodzenia rozmów z Sainzem.
21.05.2418:43
Mateusz Szymkiewicz
773wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szwajcarski Blick informuje, że Yuki Tsunoda oraz Felipe Drugovich pojawili się w kręgu zainteresowań Audi przed sezonem 2025.

Niemiecki producent, który zadebiutuje w Formule 1 z fabrycznym zespołem od 2026 roku, już teraz kompletuje skład kierowców na przejściową kampanię pod identyfikacją Saubera. Aktualnie kontraktem dysponuje już Nico Hulkenberg, natomiast na jego partnera typowany jest Carlos Sainz.

Mimo to Hiszpan ma być zainteresowany walką o miejsce w Red Bullu lub Mercedesie, odraczając ostateczną decyzję w sprawie startów dla Audi. Niemiecki producent widząc niezdecydowanie 29-latka miał mu postawić ultimatum do końca maja. W przypadku odmowy ze strony Sainza, stajnia z Hinwil ma przystąpić do dyskusji z pozostałymi opcjami.

Dotychczas wśród kandydatów do Audi padały nazwiska duetu Alpine - Estebana Ocona oraz Pierre'a Gasly. Według szwajcarskiego Blicka, niemiecki producent miał również zainteresować się Yukim Tsunodą oraz Felipe Drugovichem.

Japończyk startuje już czwarty sezon dla siostrzanego zespołu Red Bulla i w tym roku ma wyraźną przewagę nad doświadczonym partnerem Danielem Ricciardo. Audi zgłaszając zainteresowanie Tsunodą może wykorzystać jego niejasny status w RB, a także potencjalną utratę wsparcia Hondy, która od 2026 roku zostanie partnerem Astona Martina.

Z kolei Felipe Drugovich jest mistrzem Formuły 2 z 2022 roku i pełni funkcję rezerwowego zawodnika Astona. Brazylijczyk łączy w tym sezonie swoje obowiązki z rywalizacją w ELMS, natomiast menedżerowie mają wciąż zgłaszać zespołom F1 gotowość Drugovicha do debiutu na torach Grand Prix.