Gasly: Wierzę, że Alpine wybierze najlepszą dostępną opcję

Francuz nie jest zaniepokojony plotkami o możliwym przejściu na silniki klienckie.
20.06.2421:04
Nataniel Piórkowski
447wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly ma nadzieję, że Alpine rozważy dokładnie wszystkie dostępne opcje przy określaniu swej strategii silnikowej na sezon 2026 i kolejne.

Według ustaleń magazynu Autosport, przygotowując się do nadejścia nowego cyklu regulacyjnego, francuska ekipa bierze pod uwagę zakończenie programu rozwojowego własnego silnika i pozyskanie zewnętrznego partnera.

Gasly wierzy, że władze jego zespołu dokonają wyboru najbardziej konkurencyjnej opcji.

Z perspektywy zespołu bardzo ważne jest rozważanie wszystkich opcji a następnie podjęcie decyzji w sprawie tego, która z nich jest najlepsza pod względem osiągów. Cele teamu są bardzo klarowne. Chcemy być konkurencyjni. Pragniemy walczyć o miejsca w czołówce.

Wszystkie rozmowy prowadzone z zespołem toczą się w atmosferze dużej otwartości. Pokładam ufność w decyzjach najwyższego kierownictwa. Nie odczuwam pod tym względem żadnych szczególnych powodów do niepokoju - zaakcentował 28-latek.

Przejście na tryb kliencki oznacza utratę przez zespół pewnej elastyczności w zakresie integracji jednostki napędowej z tylną częścią konstrukcji. Przepisy jasno mówią jednak, że silniki wykorzystywane przez producentów i klientów muszą być takie same.

Będąc zespołem fabrycznym, nie masz żadnych ograniczeń. To ty wyznaczasz limity. I to jest zaleta. Z drugiej strony, już na tym etapie wprowadza się przepisy, które zapewniają wyraźną równowagę między wszystkimi stronami, zwłaszcza w zakresie [wydajności] silnika - tłumaczył Gasly.

Odnosząc się do wyzwań związanych z obecnym sezonem, Gasly podkreśla, iż nie traci wiary w postępy.

Zaszło u nas wiele zmian, czy to po stronie zarządzania, czy też operacji i procesów w fabryce. W wielu różnych działach wprowadzono znaczne usprawnienia, ale to normalne, że nie od razu przełożą się one na osiągi na torze.

Mam wielką nadzieję, że wszystkie te działania pomogą nam w usprawnieniu i rozwoju bolidu. Póki co, nie ujrzycie tego w osiągach, ale wiem, że w dalszej części sezonu powinniśmy być w stanie poprawić nasze tempo.