Vandoorne rozpocznie starty w Formule E

Belg podpisał kontrakt ze związaną z Mercedesem ekipą HWA Racelab.
15.10.1813:59
Nataniel Piórkowski
1704wyświetlenia
Embed from Getty Images

Stoffel Vandoorne potwierdził, że od nadchodzącego sezonu będzie ścigał się w Formule E dla zespołu HWA Racelab.

Belg przejdzie do FE po dwóch latach startów w Formule 1 w barwach McLarena. 26-latek rozpocznie współpracę z ekipą HWA dysponującą bliskimi powiązaniami z Mercedesem, który zapowiedział wejście do elektrycznych mistrzostw od sezonu 2019/20.

Vandoorne poinformował, że już we wtorek weźmie udział w przedsezonowych testach Formuły E na torze w Walencji. Zespołowym kolegą wychowanka McLarena będzie Garry Paffett.

Jestem zaszczycony, że HWA podpisało ze mną kontrakt - powiedział Vandoorne. To wspaniały zespół z długą i bogatą w sukcesy historią w sportach motorowych. Wszyscy pracownicy HWA, jakich poznałem do tej pory, są wielkimi pasjonatami ścigania. Cieszę się, że będę mógł współpracować z tak doświadczonym kierowcą jak Garry Paffett. Jestem przekonany, że w trakcie sezonu wiele się od siebie nauczymy.

Stoffel zademonstrował swój talent i szybkość nie tylko w Formule 1, ale także w GP2, gdzie w 2015 roku wywalczył tytuł z dużą przewagą nad rywalami. Zatrudniając Stoffela i Garry'ego mamy w zespole dwóch kierowców debiutujących w Formule E. Dla nas to także pierwszy sezon startów w tych mistrzostwach. Wszyscy mamy wiele do nauczenia - dodał szef zespołu HWA, Urlich Fritz.

KOMENTARZE

4
woodywoods
15.10.2018 08:32
Po prawdzie ciężko mu było się pokazać w tak słabym aucie jak McL.
WrobelGP
15.10.2018 06:18
Szkoda mi go. Może i przegrywał z Alonso, ale w mojej opinii na tle Hiszpana wyglądał lepiej niż na przykład taki Nelsinho. Z drugiej strony w tym sezonie sprawiał momentami wrażenie mocno przygaszonego, więc na pewno w dużym stopniu zasłużył na odpoczynek od F1.
BinLadenF1
15.10.2018 03:02
Według mnie F1 jest jednak dla niego za trudna, blado słabo wypada... i.. zasłużenie wypada z F1
macieiii
15.10.2018 12:13
Mam nadzieję, że będzie pierwszym, który powróci z Formuły E. Vergne dostał propozycję, ale coś nie zagrało. Z dugiej zaś strony, Vandoorne może zostać wieloletnim mistrzem tej serii.