Motorsport.com: Opcja w kontrakcie Sirotkina z Williamsem wygasła

Rosjanin mógł pozostać w ekipie, gdyby do pewnego etapu sezonu zebrał więcej punktów od Strolla
12.11.1815:31
Mateusz Szymkiewicz
4638wyświetlenia
Embed from Getty Images

Rosyjski Motorsport.com podaje, że opcja przedłużenia kontraktu Siergieja Sirotkina z Williamsem wygasła.

23-latek, który zadebiutował w tym sezonie jako kierowca stajni z Grove, walczy o utrzymanie posady u boku Geroge'a Russella. Nie jest jednak tajemnicą, że ekipa prowadzi rozmowy z innymi kierowcami i media głównie wymieniają nazwiska Estebana Ocona czy Roberta Kubicy.

Zgodnie z informacją podaną na początku roku, kiedy to Williams potwierdził zatrudnienie Sirotkina, jego umowa na starty w Formule 1 jest wieloletnia. Mimo to rosyjskojęzyczny Motorsport.com donosi, że w rzeczywistości kontrakt 23-latka zawierał opcję automatycznego przedłużenia, gdyby do pewnego etapu sezonu uzbierał więcej punktów w klasyfikacji od Lance'a Strolla.

Zrozumiałe, że w tej chwili klauzula jest nieaktualna i przebieg ostatniego w sezonie Grand Prix Abu Zabi nie będzie miał wpływu na losy Rosjanina w Williamsie. Autor tekstu - Oleg Karpow, podaje, że George Russell podczas sesji w symulatorze prezentował lepsze tempo o pół sekundy na okrążeniu od etatowych zawodników ekipy. Podkreśla on jednak, iż mogą to być kontrolowane wycieki z Williamsa, które mają posłużyć zmianie ustaleń w kontrakcie między zespołem a bankiem SMP, wspierającym finansowo starty Sirotkina w Formule 1.

KOMENTARZE

9
SkC
13.11.2018 09:11
[quote]Autor tekstu – Oleg Karpow, podaje, że George Russell podczas sesji w symulatorze prezentował lepsze tempo o pół sekundy na okrążeniu od etatowych zawodników ekipy.[/quote] Kurde, tylko 0,5s? W ciasnej Formule 1 "b" to jednak bardzo dużo, jeśli Robert dołączy do zespołu to liczę, że wspólnie z Russelem trochę powalczą z innymi w 2019r.
idylla
13.11.2018 06:07
@bartoszcze Karma jak to mawiają niektórzy:-), moja radość równie dzika, ha, ha, ha
rocque
12.11.2018 08:16
Hulkenberg i Alonso nawet nie zdawali sobie sprawy, że w Baku mogli odegrać rolę "strażników powrotu" xD
F1V0
12.11.2018 06:32
Sirotkin dobrze wypada na tle Strolla jedynie w kwalifikacjach. Tylko, że Lance rok temu był miażdżony przez Massę, więc nie wydaje się to jakieś szczególnie duże osiągnięcie. A w wyścigach Siergiej wypada słabo. Problemy z tempem i poza Singapurem i kwalifikacjami z Monako to trudno cokolwiek o nim pozytywnego powiedzieć. Udzielając wywiadów rżnie głupa i mówi, że gdyby nie duży ruch przed nim to mógłby ukończyć wyścig w punktach zapominając o tym, że kierowcy przed nim też mają takie same problemy. Taki Stroll przynajmniej na startach dobrze wypadał i miał kilka niezłych manewrów. Może w lepszym aucie by jakoś bardziej przyzwoicie wypadał, ale brakowało mu agresji. Podobnie jak Vandoorne'owi który blado wypada i trudno zapamiętać jakikolwiek jego manewr.
dulk
12.11.2018 06:32
[quote="rno2"] że bolid Williamsa będzie tak porażająco wolny[/quote] kwestia kierowców - Alonso porażająco wolnym McL jednak zdobyl 50 punktów
Patok12
12.11.2018 04:35
Stroll jest niezłym kierowcą. W Baku p8, q3 na Monzy, nawet w Hiszpanii o mało co nie dogonił Leclerca. Sirotkin blado przy nim wypadł, więc można się było spodziewać że poleci.
bartoszcze
12.11.2018 03:49
Odczuwam pewną dziką radochę na widok tekstu, że przecieki z Williamsa o tempie kierowców mogą być kontrolowane i służyć negocjacjom z kierowcami i ich sponsorami. Zwłaszcza patrząc kto jest autorem tej sugestii :D @rno2 Żadna ze stron się nie spodziewała, zespół nawet bardziej.
rno2
12.11.2018 03:30
Zapewne podpisując kontrakt nikt nie spodziewał się, że bolid Williamsa będzie tak porażająco wolny. Umówmy się - z takim crapem ustalanie kto jest lepszy na podstawie zdobyczy punktowej to czysta loteria.
Pauree
12.11.2018 02:54
Ciekawe, czy klauzula obowiązywałaby nawet wtedy, gdyby Siro zdobył 1 punkt przy żadnym Strolla... Albo co by było, gdyby Stroll bardzo przyzwoicie punktował (na przykład miał 40-50 punktów), a Sirotkin mu po prostu dorównywał. Swoją drogą nieźle musieli obu cenić, że Sirotkinowi do pozostania w Williamsie wystarczyło tylko bycie lepszym od słabego Strolla. Nie oszukujmy się, ale w Williamsie na pewno widzieli, jakim kierowcą jest Stroll i takie warunki to nie była szczególnie wysoko zawieszona poprzeczka dla Sirotkina.