Vandoorne: Nie koncentruję się na jak najszybszym powrocie do F1

26-latek jest podekscytowany wyzwaniami czekającymi na niego w Formule E
14.11.1812:10
Mateusz Szymkiewicz
2004wyświetlenia
Embed from Getty Images

Stoffel Vandoorne przyznał, że jego koncentracja nie spoczywa na jak najszybszym powrocie do Formuły 1.

Belg po dwóch sezonach spędzonych w McLarenie wypadnie ze stawki. Ekipa rozczarowana osiągami kierowcy w kwalifikacjach oraz postawą w wyścigach zdecydowała się zastąpić go innym juniorem - Lando Norrisem.

Mimo to Vandoorne zdołał już zabezpieczyć swoją przyszłość, podpisując umowę na starty dla HWA w Formule E. Ponadto 26-latek może współpracować z Mercedesem w symulatorze, ze względu na bliskie relacje jego zespołu z niemieckim producentem.

Rozpoczynam nowe wyzwanie z HWA w Formule E, którego naprawdę nie mogę się doczekać - powiedział Stoffel Vandoorne. Tak naprawdę nie będę miał zimowej przerwy, bezpośrednio dołączę do rywalizacji. Jestem nastawiony, by wykonać tam jak najlepszą pracę, niezależnie od tego co może się stać w przyszłości, aczkolwiek ciężko coś więcej powiedzieć. Widzieliśmy, że latem rynek kierowców był szalony i nikt nie był w stanie przewidzieć co się wydarzy. W przyszłości wiele może się zmienić i kto wie? Teraz po prostu koncentruję się na Formule E i chcę wykonać jak najlepszą pracę.

26-latek został również poproszony o skomentowanie swojego dwuletniego okresu startów w McLarenie u boku Fernando Alonso. Zdecydowanie to nie były dwa łatwe sezony. Wspólnie z McLarenem mieliśmy świetny okres w juniorskich seriach, wspierali mnie, a ja zdołałem wskoczyć do Formuły 1. Te dwa lata były dobre pod względem zdobytego doświadczenia, jednakże wolałbym walczyć o wyższe pozycje. Wydaje mi się, że dołączyłem do F1 we właściwym momencie. To był odpowiedni zespół, który zapewnił mi odpowiednie wsparcie. Po prostu to nie było dobre, że w ciągu dwóch lat aż tak spadł nasz poziom konkurencyjności.

KOMENTARZE

4
marios76
19.11.2018 05:46
@F1V0 Nie ma chlopak tempa kwalifikacyjego, a Alonso nie blyszczal w qualach jak Hamilton, Vettel czy Senna. Tempo wyscigowe i zbieranie punktow, niestety tez pozostawilo wiele do zyczenia. McLaren jakby chcial sie odciac od wszelkich "porownan" j postawil na calkiem nowy sklad kierowcow. Mi on sie nie podoba i pozostaje miec nadzieje, ze Norris to talent i bedzie lepszy od przecietnego Sainza.
Mahilda111
14.11.2018 11:58
@F1V0 Po prostu kwestia znalezienia się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. Miał pecha, że jego okres startów dla McLarena przypadł na jeden z większych kryzysów w historii.
F1V0
14.11.2018 11:45
2 lata Vandoorne'a w F1 i trudno go z czegokolwiek zapamiętać. No poza tym, że w tym sezonie dostaje 0:20 od Alonso w kwalach, a licząc końcówkę poprzedniego sezonu to już 0:25. Chociaż co ciekawe jego średnia strata do Fernando jest mniejsza niż Ricciardo do Maxa czy Pereza do Ocona. Edit. Po obliczeniu wyników kwalifikacji z wyłączeniem wyników tych najbardziej niemiarodajnych wyszło jednak, że różnica Stoffela nie jest mniejsza od różnicy Ricciardo do Maxa czy Pereza do Ocona. Ric do Maxa średnio traci 0,159s. Pereza do Ocona średnio traci 0,079s. Strona od kwalifikacji przekłamywała wyniki licząc kwalifikacje z Wegier i Japonii w zmiennych warunkach, gdzie różnice pomiędzy kierowcami wynosiły kilka sekund. Stoffel do Alonso średnio traci 0,374s(odliczając Wielką Brytanią i Niemcy gdzie tracił bardzo dużo przez problemy z autem to ta strata zmalała do 0,325s co i tak jest dużą stratą)
Pauree
14.11.2018 11:34
Myślę, że Formuła E zweryfikuje jego umiejętności. W niższych seriach objeżdżał przeważnie ogórków, McLaren mu nie pozwalał na zbyt wiele walki... a FE wydaje się być bardzo dobrym miejscem do pokazania, w jakim miejscu Belg się znajduje. I czuję, że bardzo go ta weryfikacja zaboli :)