Kubica nagrodzony brawami podczas konferencji przed GP Australii

Daniel Ricciardo podkreślił, że jest pełen podziwu dla Polaka za powrót do Formuły 1.
14.03.1907:15
Mateusz Szymkiewicz
3368wyświetlenia
Embed from Getty Images

Robert Kubica został nagrodzony brawami przez kierowców oraz dziennikarzy w trakcie konferencji przed Grand Prix Australii.

Polak był zaproszony na spotkanie z mediami wraz z Maksem Verstappenem z Red Bulla, Lewisem Hamiltonem z Mercedesa, Danielem Ricciardo z Renault oraz Sebastianem Vettelem z Ferrari.

Podczas pytania o zimową przerwę, Vettel zażartował z Kubicy, iż ten miał najdłuższą w całej stawce, natomiast Daniel Ricciardo przyznał, że jest pełen podziwu dla wyczynu 34-latka. Kubica po ośmioletniej przerwie spowodowanej obrażeniami z wypadku w rajdzie Ronde di Andora, w najbliższy weekend weźmie udział w wyścigu Formuły 1 jako reprezentant Williamsa.

Robert powiedział, że ma za sobą długą przerwę. Wspaniale jest go tu znowu widzieć. Nikt z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, przez co musiał przejść. Fakt, że tu wrócił, jest oznaką jego charakteru. Dokonał wielkiej rzeczy - powiedział Australijczyk, po którego wypowiedzi postawa Kubicy została nagrodzona brawami przez wszystkich obecnych na sali kierowców oraz dziennikarzy.