Sirotkin ma nadzieję na przetestowanie bolidu R.S.19

Mówiąc o pracy w Williamsie Rosjanin stwierdził, że włożył wiele serca w rozwój bolidu FW42.
15.03.1905:49
Nataniel Piórkowski
479wyświetlenia
Embed from Getty Images

Siergiej Sirotkin ma nadzieję, że w tym roku otrzyma szansę przetestowania bolidu Renault R.S.19.

Rosjanin stracił wyścigowy fotel w Williamsie po zakończeniu ubiegłego sezonu. W tym roku będzie współpracował ze startującym w WEC zespołem SMP Racing, a dodatkowo pełnił funkcję rezerwowego kierowcy Renault.

Nie jest to funkcja o jakiej marzyłem. Wolałbym się ścigać. Powiedzmy, że jest to mały krok w tył, który - mam nadzieję - zapewni mi duży skok naprzód. Wolę mieć pozytywne nastawienie - przekonywał w rozmowie z Auto Hebdo.

Sirotkin pojawi się na większości tegoroczny wyścigów Grand Prix. Będę pracował także w symulatorze i pomagał w rozwoju. Nie ustaliliśmy jeszcze wszystkich szczegółów. Mam nadzieję, że otrzymam szansę pojeżdżenia bolidem, ale decyzja w tej sprawie nie należy do mnie. Wróciłem do Enstone z doświadczeniem kierowcy wyścigowego, więc moje uwagi techniczne są bardziej rozbudowane.

Rosjanin po raz kolejny przyznał, ze współczuje swemu dawnemu zespołowi. Spędziłem tam tylko jeden sezon, ale czuję się tak, jakby to była ćwierć mojego życia. To były dla nas ciężkie chwile, ale trzymaliśmy się razem i ciężko pracowaliśmy.

Włożyłem wiele serca w rozwój tegorocznego bolidu, więc boli mnie, że spodziewane wyniki nie pojawiły się ze względu na problemy, z jakimi mierzy się cała stajnia.