Valtteri Bottas najszybszy pierwszego dnia testów ogumienia

Mało obiecujący debiut za sterami Williamsa zaliczył Roy Nissany.
03.12.1917:51
Nataniel Piórkowski
3126wyświetlenia


Valtteri Bottas uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas pierwszego dnia testów ogumienia na torze w Abu Zabi.

Po ostatnim wyścigu sezonu wszystkie zespoły otrzymały możliwość sprawdzenia ogumienia Pirelli na sezon 2020

Każda ekipa dysponuje każdego z dwóch dni zajęć dziesięcioma zestawami ogumienia. W skład pakietu wchodzą zarówno opony w specyfikacji 2019 i 2020. Umożliwia to dokładne porównanie ich osiągów i zachowania na torze.

We wtorek najlepszy czas okrążenia odnotował Bottas - 1:37,124s. Był to wynik aż o osiem dziesiątych sekundy lepszy od tego, jakim popisał się Sebastian Vettel. Niemiec obrócił swój bolid w jedenastym zakręcie po kontakcie z konstrukcją RP19 Sergio Pereza i był to jedyny znaczący incydent tego dnia.

Meksykanin zakończył sesję na czwartym miejscu, za Daniiłem Kwiatem, który wziął udział wyłącznie w popołudniowej części testów.

Piąte miejsce przypadło Romainowi Grosjeanowi. Francuz wykręcił bardziej konkurencyjny czas od Lando Norrisa z McLarena i Maxa Verstappena z Red Bulla. Co ciekawe to Holender przejechał najwięcej okrążeń - aż 153.

Za kierownicą tegorocznego bolidu Renault zadebiutował Esteban Ocon, który pokonał 77 kółek obiektu w Abu Zabi.

Na dziewiątej pozycji znalazł się George Russell z Williamsa a TOP10 dopełnił Kimi Raikkonen.

Na dwóch ostatnich lokatach sklasyfikowani zostali Sean Gelael (Toro Rosso) oraz Roy Nissany. Izraelczyk otrzymał od Williamsa okazję do przetestowania bolidu FW42 w końcowych godzinach zajęć. Przejechał 41 okrążeń, ale jego czas okrążenia był aż o blisko 3 sekundy gorszy od tego, jaki uzyskał Gelael.