Nick Chester odszedł z zespołu Renault

Brytyjczyk był związany z ekipą od 19 lat, pełniąc w niej funkcję m.in. dyrektora technicznego.
06.12.1918:46
Mateusz Szymkiewicz
968wyświetlenia
Embed from Getty Images

Renault potwierdziło, że Nick Chester, który był odpowiedzialny za projektowanie nadwozia, odszedł z zespołu z końcem sezonu 2019.

Francuski producent zdecydował się przeprowadzić proces restrukturyzacji, który ma związek z tegorocznym załamaniem formy ekipy. W sezonie 2018 fabryczna stajnia Renault zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, natomiast w tych mistrzostwach spadła na piątą pozycję ze sporą stratą do klienckiego McLarena.

Wcześniej Renault potwierdziło odejście Petera Machina, który był szefem działu aerodynamicznego, natomiast teraz ze swoimi obowiązkami pożegna się Nick Chester. Brytyjczyk był związany ze stajnią z Enstone od 2000 roku, kiedy ta startowała pod nazwą Benetton.

51-latek rozpoczął pracę jako jeden z inżynierów wyścigowych, natomiast w 2013 roku już pod szyldem Lotusa objął stanowisko dyrektora technicznego. W ostatnich sezonach, kiedy to ekipa została przejęta przez Renault, kontrolę nad pionem technicznym przejął Marcin Budkowski, a Chester odpowiadał za projektowanie nadwozia. Dziś potwierdzono jego przejście na obowiązkowy urlop, związany z opuszczeniem francuskiej stajni.

Przyszłość Brytyjczyka w Renault stałą pod dużym znakiem zapytania od momentu potwierdzenia przyjścia Dirka de Beera oraz Pata Fry'a. De Beer będzie nowym szefem inżynierów odpowiedzialnych za projektowanie pakietów aerodynamicznych, natomiast Fry ma objąć jedną z kierowniczych ról w pionie technicznym.

Chciałbym szczerze podziękować Nickowi za wszystko co dla nas zrobił, a także życzę mu sukcesów w kolejnych etapach jego kariery - powiedział Cyril Abiteboul, szef Renault F1 Team.