Tost: Skład AlphaTauri może wyklarować się pod koniec października

Szef zespołu podkreśla, że jest za wcześnie, by skreślać Daniiła Kwiata.
10.09.2009:53
Mateusz Szymkiewicz
913wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef AlphaTauri - Franz Tost, potwierdził, że skład kierowców zespołu na sezon 2021 może zostać ogłoszony dopiero pod koniec października.

Kierownictwo juniorskiej stajni Red Bulla deklaruje, że celem jest posiadanie doświadczonego zawodnika w roli lidera. Helmut Marko w tym kontekście wskazuje przede wszystkim na Pierre'a Gasly, który startuje w Formule 1 od 2017 roku, a podczas ostatniego Grand Prix Włoch odniósł zwycięstwo prowadząc bolid AT01.

Z drugim kokpitem łączony jest Yuki Tsunoda, którego kariera wspierana jest między innymi przez Hondę. Obecny czwarty kierowca Formuły 2 mógłby zastąpić Daniiła Kwiata, który wyraźnie odstaje w tym roku od zespołowego partnera.

Gasly jeździ wspaniale, podczas gdy Daniił miał kilka upadków spowodowanych błędami po stronie zespołu - powiedział Franz Tost, szef AlphaTauri. Jego wypadek na Silverstone na przykład był winą ekipy. Jest za wcześnie. Kwiat jeszcze nie dogaduje się z samochodem, ale to może ulec zmianie.

Austriak zapytany, co w takim razie musi zrobić Tsunoda, by mógł być pewny angażu w AlphaTauri, odpowiedział: Musi dalej naciskać! Tsudona wykonuje wspaniałą pracę podczas pierwszego sezonu w F2. Mimo to sytuacja jest bardzo prosta, posady otrzymają ci, którzy będą najszybsi. Są dwie osoby, które decydują o kierowcach w naszych czterech samochodach. Są to Dietrich Mateschitz oraz Helmut Marko. Wydaje mi się, że będziemy wiedzieli więcej pod koniec października.