R. Schumacher: Aston będzie bardziej odpowiadał Vettelowi

Niemiec uważa, że 33-latek dysponując lepszym bolidem będzie w stanie wrócić do formy.
22.09.2009:37
Mateusz Szymkiewicz
884wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ralf Schumacher uważa, że Sebastian Vettel ma duże szanse na powrót do czołowej dyspozycji z Astonem Martinem.

Niemiec przed kilkoma tygodniami związał się z Racing Point, które od 2021 roku przyjmie identyfikację Astona Martina. Ekipa będąca w bliskich relacjach z Mercedesem walczy obecnie o trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, podczas gdy Ferrari znajduje się dopiero na szóstej pozycji i musi uważać na AlphaTauri za swoimi plecami.

Zdaniem Ralfa Schumachera, przesiadka do bolidu stajni z Silverstone pozwoli Vettelowi na odzyskanie dawnych sił, twierdząc, że będzie on pasował do stylu jazdy kierowcy. Tak to wygląda w Formule 1. Jeżeli nie wszystko do siebie pasuje, wtedy tworzą się duże różnice między kierowcami. Wszystkie poprawki Ferrari są robione z myślą o Leclercu oraz jego mocnych i słabych stronach. To jest ich facet na przyszłość. W ten sposób Sebastian ma duży problem, potrzebuje innego samochodu niż Leclerc. Wszystko co pomaga Charlesowi, dla Sebastiana stanowi przeszkodę. To wyjaśnia tak dużą półsekundową stratę w kwalifikacjach.

Jestem przekonany, że zobaczymy jak Sebastian odzyskuje dawne siły w Racing Point. Jest wiele powodów. Po pierwsze samochód będzie mu znacznie lepiej odpowiadał. Pod względem osiągów, generalnie jest on szybszy od Ferrari, a także łatwiejszy w prowadzeniu. Podobnie jest z balansem, powinien lepiej pasować do Sebastiana. Poza tym ten zespół naprawdę go chciał. To dobra rzecz, szczególnie w jego sytuacji. Dokonują wielkich inwestycji, więc będzie to mały i kompaktowy zespół z wielkim potencjałem oraz wsparciem Mercedesa. Dojdzie czynnik dobrego samopoczucia, który jest dla niego ważny. Można to porównać do sytuacji z przeszłości w Red Bullu.