Vandoorne i De Vries kierowcami rezerwowymi Mercedesa

Belg oraz Holender reprezentują na co dzień producenta w Formule E.
02.03.2112:45
Mateusz Szymkiewicz
728wyświetlenia


Mercedes potwierdził, że Stoffel Vandoorne oraz Nyck de Vries będą pełnili funkcję kierowców rezerwowych zespołu w sezonie 2021.

Belg jest częścią stajni z Brackley od 2019 roku, dołączając do niej po dwuletnim okresie startów dla McLarena. W pierwszym sezonie współpracy z Mercedesem, Vandoorne pełnił funkcję zawodnika rozwojowego, natomiast po odejściu Estebana Ocona do Renault awansował do roli trzeciego kierowcy.

W sezonie 2021 do 28-latka dołączy jego partner z Formuły E - Nyck de Vries. Holender jest mistrzem Formuły 2 z 2019 roku, natomiast podczas grudniowej sesji testowej w Abu Zabi zadebiutował za kierownicą bolidu F1, prowadząc Mercedesa W11.

Będziemy mieli bardzo mocny skład kierowców rezerwowych, który utworzą Stoffel Vandoorne oraz jego partner z Formuły E Nyck de Vries - brzmi część oficjalnego oświadczenia Mercedesa.

Póki co nie są znane dalsze losy Estebana Gutierreza w niemieckim zespole. Były reprezentant Saubera i Haasa był częścią mistrzów świata od 2018 roku, realizując program rozwojowy w symulatorze. Meksykanin w sezonie 2020 był określany również jako trzeci zawodnik Mercedesa, mimo, iż nie posiadał ważnej superlicencji.