Perez: Wciąż muszę popracować nad tempem kwalifikacyjnym

Kierowca RBR podkreśla, że cały czas oswaja się z zupełnie nowym dla siebie bolidem.
27.03.2110:20
Nataniel Piórkowski
469wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez przyznaje, że wciąż musi wykonać trochę pracy, aby oswoić się z bolidem Red Bulla na okrążeniach kwalifikacyjnych.

Meksykanin, który od tego sezonu broni barw teamu z Milton Keynes, zakończył drugi trening na odległym dziesiątym miejscu. Dla porównania jego zespołowy kolega - Max Verstappen potwierdził świetne tempo z FP1, utrzymując pozycję lidera tabeli.

Póki co jestem zadowolony z tego, jak wszystko się układa. Czuję się dobrze i stawiam kroki naprzód - zapewniał Perez.

Gdybym miał podsumować treningi, to wciąż muszę wykonać jeszcze trochę pracy w zakresie krótkich przejazdów. Na pojedynczym okrążeniu nie czuję jeszcze bolidu. Cały czas muszę myśleć o tym, jak może się on zachować w kolejnym zakręcie.

Jeśli chodzi o dłuższe dystanse, to czuję się bardziej komfortowo i myślę, że mamy na nich dobre tempo. To na pewno coś bardzo pozytywnego.

Sądzę, że musimy jeszcze rozgryźć jak pracują miękkie opony. Pod tym względem stać nas na postępy. Bolid spisuje się jednak bardzo dobrze i mamy mocne tempo. Kwalifikacje będą naprawdę wyrównane, więc musimy zagwarantować, że uda nam się rozpocząć sezon na wysokim poziomie.