Berger: Bottas musi odzyskać formę

61-latek uważa, iż Fin ma do odegrania ważną rolę w walce o mistrzostwo konstruktorów.
10.06.2112:37
Maciej Wróbel
1975wyświetlenia
Embed from Getty Images

Były kierowca F1, Gerhard Berger, uważa, że Valtteri Bottas musi odzyskać formę, ponieważ wyniki drugich kierowców mogą odegrać kluczową rolę w kontekście walki o tytuł wśród konstruktorów.

Po bardzo nieudanym wyścigu w Baku, w którym Bottas zdołał wywalczyć zaledwie dwunastą pozycję, kierowca Mercedesa znalazł się po raz kolejny w ogniu krytyki. Fin nie zdobył punktów drugi raz z rzędu, co w połączeniu ze zwycięstwem Sergio Pereza w Azerbejdżanie powoduje, że Red Bull wysunął się już na 26-punktowe prowadzenie w klasyfikacji konstruktorów.

Według Gerharda Bergera, postawa Bottasa i Pereza może odegrać bardzo istotną rolę w mistrzostwach. Partnerzy zespołowi są bardzo ważni - powiedział szef serii DTM. To dlatego zwycięstwo Pereza w Baku jest tak ważnym wynikiem dla Red Bulla - to wzmacnia Pereza i podbudowuje jego pewność siebie.

Nawet przed odpadnięciem Verstappena, Perez stanowił świetne wsparcie dla Maxa. Właśnie tego potrzebuje Red Bull. Nie wiem, co się dzieje z Bottasem, ale musi on odzyskać formę. Jedno jest pewne - walka pomiędzy Hamiltonem a Verstappenem będzie bardzo wyrównana, a Perez i Bottas odegrają w tym istotną rolę.

Odnosząc się do dyspozycji Bottasa, Nick Heidfeld przyznał w rozmowie z f1-insider.com, iż różnica między nim, a Hamiltonem mogła wzrosnąć ze względu na presję, jaką na siedmiokrotnym mistrzu świata wywiera Max Verstappen. Hamilton czuje presję ze strony Verstappena i bardzo mocno naciska - powiedział Niemiec.To dlatego prawdopodobnie obserwujemy najlepszego Hamiltona w historii. To normalne, że nawet tak dobry kierowca jak Bottas ma z tym problem.