Wolff: Albon musi oderwać się od Red Bulla chcąc dołączyć do Williamsa

Szef Mercedesa zapewnia jednak, że nie będzie stał kierowcy na drodze do powrotu do F1.
05.09.2109:01
Mateusz Szymkiewicz
844wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff zadeklarował, że Alexander Albon będzie mógł dołączyć w przyszłym roku do Williamsa tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zerwie wszystkie powiązania z Red Bullem.

Tajlandczyk reprezentował stajnię z Milton Keynes w latach 2019-2020, natomiast teraz pełni funkcję jej trzeciego kierowcy. Według spekulacji z ostatnich dni, Albon jest bliski porozumienia z Williamsem w sprawie startów od sezonu 2022, lecz potencjalny transfer ma blokować dostawca jednostek napędowych - Mercedes.

Toto Wolff zapytany o tę kwestię, zaprzeczył, by stał na drodze 25-latka do powrotu do Formuły 1. Jak już wcześniej mówiłem, Albon jest zawodnikiem zasługującym na posadę w Formule 1. To jednak dosyć niecodzienne, by mieć kierowcę Red Bulla w samochodzie z silnikiem Mercedesa. Będę zadowolony ze współpracy z nim tak długo, jak będzie wolny od powiązań z Red Bullem - powiedział szef Mercedesa.

Austriak dodał, że Albon w walce o posadę w Williamsie musi liczyć się z konkurencją ze strony Nycka de Vriesa. Wspieramy Nycka i oczywiście prowadzi on rozmowy z Williamsem, by otrzymać tam posadę. Wciąż sporo wisi w powietrzu.