Załoga Kubicy druga podczas finału sezonu ELMS w Portimao

Czterogodzinny wyścig wygrał skład United Autosport #22.
24.10.2120:01
Mateusz Szymkiewicz
2461wyświetlenia

WRT#41 w składzie Robert Kubica, Louis Deletraz oraz Yifei Ye zajęło drugie miejsce w ostatnim wyścigu sezonu ELMS na torze Algarve. Zwycięstwo zgarnęła załoga United Autosport #22 - Jonathan Aberdein, Tom Gamble oraz Philip Hanson.

Stint belgijskiej ekipy rozpoczął Kubica, który ruszał z piątego miejsca. Polak realizując przejazd zdołał przebić się na trzecią lokatę. W międzyczasie czterogodzinne zmagania w Portugalii zostały przerwane czerwoną flagą po poważnym wypadku na prostej startowej.

Z Duqueine Team #30 odpadło lewe tylne koło, przez co prototyp zaczął obracać się wokół własnej osi. Kolizji próbował uniknąć 1 AIM Villorba Corse #18 z klasy LMP3, który prowadził Andreas Laskaratos. Grek uderzył czołowo w barierę oddzielającą tor od wjazdu do alei serwisowej, poważnie niszcząc swój pojazd. Pozycja wraku na torze oraz porozrzucane elementy wymusiły na sędziach decyzję o przerwaniu wyścigu.

Po restarcie WRT #41 nadal prowadził Kubica, który utrzymał trzecie miejsce. Mimo to przedłużeniu uległ postój, kiedy to Polak przekazywał stery Yifei Ye. Chińczyk wrócił do rywalizacji dopiero na szóstej pozycji i był zmuszony do odrabiania strat. Finalny przejazd zrealizował Louis Deletraz, który wrócił na tor jako drugi i dojechał na metę tylko za United Autosport #22.

W kategorii LMP3 drugie miejsce zgarnęła polska ekipa Inter Europol Competition w składzie #13 - Ugo de Wilde, Martin Hippe oraz Adam Eteki.