Marko: Strata do Mercedesa jest nieco alarmująca

Austriak jest pewien, że Red Bull zaprezentuje lepsze tempo na wyścigowych przejazdach.
21.11.2111:37
Nataniel Piórkowski
973wyświetlenia
Embed from Getty Images

Konsultant Red Bulla do spraw sportów motorowych - Helmut Marko, otwarcie zakomunikował, że strata jego zespołu do Mercedesa jest nieco alarmująca.

Verstappen uzyskał w Q3 rezultat gorszy o 0,455s od Lewisa Hamiltona. Brytyjczyk przyznał, że po kiepskich treningach z piątku ciężko pracował nad poprawą osiągów. Efekty starań Mercedesa nie umknęły uwadze Marko.

Taki deficyt jest nieco alarmujący. Traciliśmy trochę czasu w pierwszym sektorze, ale później udało nam się go nadrobić. W drugim spadliśmy za Mercedesa. W kolejnych sekcjach raz byliśmy szybsi my, raz oni. Generalnie nasz bolid nie był zbyt szybki na pojedynczym okrążeniu.

Sytuację Verstappena komplikuje dochodzenie sędziów, którzy ustalają, czy kierowca dopuścił się zignorowania podwójnych żółtych flag, które zostały wywieszone pod koniec Q3.

Jeśli Holender uniknie kary, do wyścigu wystartuje z drugiego pola. Ze względu na charakterystykę toru Losail, najlepszą szansą na objęcie prowadzenia jest mocny start i uniknięcie kłopotów w pierwszym zakręcie.

Marko podkreśla, że 24-latek wciąż może włączyć się do walki o zwycięstwo. Zachowujemy pozytywne nastawienie. Zwykle z pełnym bakiem idzie nam znacznie lepiej, więc mam nadzieję, że uda nam się sprawić, iż wyścig będzie ekscytujący. Zobaczymy, jakie tempo będzie utrzymywał Lewis. Przed nami trudna i ciężka rywalizacja.