Williams potwierdza zakończenie współpracy z Adamem Carterem

Brytyjczyk przez ostatni rok stał na czele działu inżynierii.
21.01.2212:12
Mateusz Szymkiewicz
749wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Williams potwierdził rozstanie z Adamem Carterem, który stał na czele działu inżynierii.

Stajnia z Grove od momentu przejęcia przez Dorilton Capital przechodzi proces restrukturyzacji. W imieniu amerykańskiej grupy inwestycyjnej zmiany przeprowadza Jost Capito, który pełni funkcję dyrektora wykonawczego. Niemiec zdążył już pożegnać szefa ekipy Simona Robertsa, a także Douga McKiernana koordynującego pracę projektantów.

Jak teraz poinformowano, funkcję szefa działu inżynierii straci Adam Carter. Brytyjczyk dołączył do Williamsa w 2016 roku jako starszy inżynier, by w kolejnych miesiącach awansować w strukturach zespołu.

Carter koordynował również prace Williamsa podczas Grand Prix Turcji 2020 oraz Grand Prix Arabii Saudyjskiej 2021, kiedy to Roberts i Capito zostali wykluczeni z padoku przez zakażenie koronawirusem.

Adam Carter opuścił zespół i chciałbym mu podziękować za ciężką pracę i poświęcenie w ostatnich sześciu latach - powiedział Jost Capito w oficjalnym oświadczeniu.

Aktualnie na czele pionu technicznego Williamsa stoi Francois-Xavier Demaison, którego wysiłki w roli konsultanta wspiera Willy Rampf. W ostatnich miesiącach do stajni z Grove dołączył również Sven Smeets, obejmując obowiązki dyrektora sportowego.