Michael Andretti złożył aplikację o jedenaste zgłoszenie

Amerykanin celuje w debiut w Formule 1 z własnym zespołem od 2024 roku.
18.02.2222:22
Mateusz Szymkiewicz
3168wyświetlenia
Embed from Getty Images

Michael Andretti złożył aplikację o jedenaste zgłoszenie w stawce Formuły 1 od sezonu 2024 - informuje ojciec Amerykanina oraz mistrz świata z 1978 roku, Mario.

W ostatnich miesiącach 59-latek prowadził rozmowy z Islero Investment w sprawie przejęcia Sauber Motorsport, które obsługuje zespół Alfy Romeo. Andretti miał być o krok od podpisania umowy, jednakże finałowy etap negocjacji przy okazji Grand Prix Stanów Zjednoczonych 2021 zakończył się fiaskiem.

Jak informuje ojciec Amerykanina, Andretti Global złożyło oficjalny wniosek do FIA o przyznanie miejsca w stawce Formuły 1 od 2024 roku. Zgodnie z ustaleniami najnowszego Porozumienia Concorde, Michael Andretti chcąc otrzymać jedenaste zgłoszenie będzie musiał uregulować opłatę licencyjną w wysokości 200 milionów dolarów, która zostanie podzielona między aktualnie konkurujących uczestników.

Michael zdecydował się zaaplikować do FIA o zgłoszenie dla nowego zespołu Formuły 1 od 2024 roku. Andretti Global ma odpowiednie zasoby i spełnia wszystkie wymogi. Obecnie oczekujemy na determinację FIA - przekazał Mario Andretti za pośrednictwem Twittera.

Aktualnie Michael Andretti jest zaangażowany ze swoimi zespołami w serie IndyCar, Formuła E czy Extreme E. Niewykluczone, że Amerykanin starając się o miejsce w F1 dysponuje wsparciem Grupy Renault. Prezes Alpine - Laurent Rossi, wizytował siedzibę Andretti Autosport w październiku ubiegłego roku.