Red Bull zawiesił Juriego Vipsa w obowiązkach kierowcy rezerwowego

Junior zespołu posługiwał się rasistowskimi określeniami podczas transmisji na Twitchu.
21.06.2221:36
Mateusz Szymkiewicz
2470wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Red Bulla podjął decyzję o zawieszeniu kierowcy rezerwowego Juriego Vipsa ze skutkiem natychmiastowym.

Stajnia z Milton Keynes postanowiła zareagować na zachowanie Estończyka podczas transmisji Liama Lawsona na Twitchu. 21-latek posługiwał się rasistowskimi i homofobicznymi określeniami, które spotkały się z dużym oburzeniem ze strony kibiców.

W reakcji Red Bull podjął decyzję o zawieszeniu Vipsa w roli kierowcy rezerwowego. Junior pełnił swoje obowiązki od Grand Prix Turcji 2020 i między innymi wystartował w tegorocznym treningu na Circuit de Catalunya, gdzie przejął bolid Sergio Pereza. Z kolei w juniorskich seriach Estończyk rywalizuje w Formule 2, gdzie po sześciu rundach zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji.

Red Bull Racing ze skutkiem natychmiastowym zawiesiło Juriego Vipsa we wszystkich obowiązkach do czasu wyjaśnienia incydentu. Jako organizacja potępiamy wszystkie rasistowskie zachowania i wyznajemy zasadę zero tolerancji - brzmi oświadczenie zespołu.

Vips za pośrednictwem mediów społecznościowych przeprosił za ofensywny język, który nie reprezentuje jego wartości. Ponadto kierowca deklaruje pełną współpracę przy dochodzeniu Red Bulla.