Szafnauer: Nie będę blokował powrotu Ricciardo do Alpine

Niewykluczone, że Australijczyk straci miejsce w McLarenie na rzecz Oscara Piastriego.
03.08.2211:19
Mateusz Szymkiewicz
1966wyświetlenia
Embed from Getty Images

Otmar Szafnauer przyznał, że jako szef Alpine jest otwarty na ponowną współpracę zespołu z Danielem Ricciardo od sezonu 2023.

Stajnia z Enstone utraci z końcem roku Fernando Alonso, który zdecydował się na podpisanie kontraktu z Astonem Martinem. Z kolei jego naturalny następca, aktualny trzeci zawodnik Alpine - Oscar Piastri, najprawdopodobniej dysponuje gotowym porozumieniem z McLarenem.

Francuska stajnia we wtorkowy wieczór potwierdziła 21-latka jako swojego kierowcę w sezonie 2023, lecz ten wkrótce wystosował oświadczenie, w którym wykluczył starty dla Alpine. W sytuacji, w której informacje o umowie z McLarenem znajdą potwierdzenie, bez posady pozostanie Daniel Ricciardo.

Ośmiokrotny zwycięzca Grand Prix reprezentował już barwy stajni z Enstone w latach 2019-2020, gdy ta rywalizowała pod nazwą Renault. Mimo to Ricciardo miał spalić za sobą mosty stylem, w jakim rozstał się z ekipą. Kierowca jeszcze przed startem swojego ostatniego sezonu zdecydował się na podpisanie kontraktu z McLarenem, co szczególnie dotknęło prezesa Grupy Renault - Lucę de Meo. Włoch w rezultacie przeprowadził szereg zmian w zespole, które objęły m.in. ówczesnego szefa Cyrila Abiteboula.

Otmar Szafnauer, który obecnie stoi na czele ekipy przemianowanej na Alpine, zapytany o potencjalny powrót Daniela Ricciardo, odpowiedział: Jeżeli spojrzymy na przykład Fernando, który przychodzi i odchodzi, to takie rzeczy dzieją się też z innymi. Nie uważam, by był jakiś problem [z Ricciardo]. Musimy skupić się na naszych planach, które obejmują kolejne 88-89 wyścigów. Musimy się upewnić, że zrealizujemy plan zakładający posiadanie jak najlepszych kierowców. Mamy pewne opcje. Chcemy mieć jak najlepszego zawodnika u boku Estebana, tak, by móc pójść dalej z naszymi ambicjami.