Brown krytykuje Szafnauera za słowa o braku uczciwości Piastriego

Dyrektor McLarena przypomina, że szef Alpine sam brał udział w kontrowersyjnych sytuacjach.
27.08.2215:07
Nataniel Piórkowski
835wyświetlenia


Dyrektor generalny McLarena - Zak Brown, skrytykował szefa Alpine - Otmara Szafnauera, za słowa o tym, jakoby Oscarowi Piastriemu zabrakło uczciwości w negocjacjach nad kontraktem na sezon 2023.

Alpine przekonuje, że dysponuje ważnym kontraktem z Australijczykiem na sezon 2023. Piastri, który miałby zastąpić w składzie Fernando Alonso, utrzymuje jednak, że jego umowa ze stajnią z Enstone nie ma mocy prawnej.

21-latek jest łączony z McLarenem, który w tym tygodniu ogłosił zakończenie współpracy z Danielem Ricciardo po sezonie 2022.

Komentując postawę Piastriego Szafnauer stwierdził, iż życzyłby sobie, aby młody kierowca wykazał się nieco większą uczciwością, doceniając wsparcie zapewniane mu przez Alpine podczas startów w seriach juniorskich.

Zapytany o te słowa Brown skwitował: Nie znam szczegółów ich relacji, więc myślę, że nie powinienem zajmować stanowisko broniąc jednej bądź drugiej strony. Po prostu nie wiem.

Patrząc jednak na wszystko przez pryzmat ostatnich wydarzeń, to jak odejście Fernando [Alonso] okazało się niespodzianką dla Otmara czy niedawną grzywnę w wysokości 400 tysięcy euro i odjęcie 15 punktów z klasyfikacji generalnej, nie jestem pewien, czy jest on osobą o nieposzlakowanej wiarygodności, mogącą rzucać oskarżenia dotyczące etyki.

W rozmowie ze Sky Amerykanin nawiązał do afery z 2020 roku, która była związana ze skopiowaniem przez team Racing Point (zarządzanym wówczas przez Szafnauera) projektu przewodów hamulcowych zastosowanych w bolidach Mercedesa.

Wtedy Brown także nie stronił od ostrych słów pod adresem rywala, stwierdzając, iż ten nie ma pojęcia o czym mówi. Dodał również, iż Szafnauer wie więcej o historii wyścigów, niż o tym, co robi obecnie w Formule 1.

Spór kontraktowy pomiędzy Alpine i Piastrim ma zostać wyjaśniony w poniedziałek podczas posiedzenia rady do spraw uznawania umów F1.