Wolff: Tym razem dyrekcja wyścigu postępowała zgodnie z przepisami

Austriak cieszy się, że FIA wyciągnęła wnioski po ubiegłorocznym GP Abu Zabi.
11.09.2217:47
Nataniel Piórkowski
1374wyświetlenia


Szef działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolff, stwierdził, że FIA przestrzegała przepisów kierując neutralizacją z końcowej części wyścigu o GP Włoch.

Ze względu na awarię bolidu Daniela Ricciardo, do której doszło za pierwszym wirażem Lesmo, dyrekcja wyścigu wysłała na tor samochód bezpieczeństwa.

Trwające kilka okrążeń prace porządkowych nie pozwoliły na restart, co pozbawiło fanów ekscytującego finiszu i decydującej rozgrywki o zwycięstwo pomiędzy Maxem Verstappenem a Charlesem Leclerkiem.

Zapytany o opinię na temat decyzji dyrektora wyścigu - Nielsa Witticha, Wolff nawiązał do kontrowersji, które towarzyszyły ubiegłorocznemu wyścigowi w Abu Zabi. Dyrekcja zawsze będzie krytykowana, ale tym razem postępowali zgodnie z zasadami.

Może mogli zarządzić neutralizację trochę wcześniej, albo przepuścić George'a [Russella], ale przynajmniej kierowali się przepisami i zaakceptowali scenariusz, w którym wyścig dobiegnie końca za samochodem bezpieczeństwa. Tak powinno to wyglądać...

Russell dojechał do mety na trzecim miejscu, zgarniając tym samym siódme podium w sezonie 2022. Dobry występ ma za sobą także Lewis Hamilton, który po starcie z końca stawki minął linię mety na piątej pozycji.

Na torze, który wyraźnie nam nie odpowiada, pokazaliśmy, że jesteśmy trzecią siłą stawki. Mając to na uwadze trzecie i piąte miejsce powinniśmy traktować jako nasze maksimum - podsumował Austriak.