Tsunoda: Komunikat w sprawie Tosta był dla mnie niespodzianką

Japończyk dziękuje Austriakowi za zaufanie i zapowiada starania o jak najlepsze wyniki.
28.04.2310:45
Nataniel Piórkowski
304wyświetlenia
Embed from Getty Images

Yuki Tsunoda nie ukrywa, że był zdziwiony komunikatem dotyczącym nadchodzących zmian na najwyższych stanowiskach kierowniczych w AlphaTauri.

W środę team z Faenzy potwierdził, iż po sezonie 2023 ze stanowiska szefa ustąpi Franz Tost. W trakcie nadchodzącej kampanii Austriak będzie jednak nadal związany z ekipą, jako konsultant.

Obowiązki związane z zarządzaniem zespołem zostaną podzielone pomiędzy nowego szefa - Laurenta Mekiesa oraz dyrektora generalnego - Petera Bayera.

Byłem bardzo zaskoczony tą informacją. Pięć dni przed opublikowaniem komunikatu byliśmy wspólnie na lunchu i prawdę mówiąc Franz ani jednym słowem nie wspomniał o nadchodzących zmianach - powiedział Tsunoda przed GP Azerbejdżanu.

Była to dla mnie niespodzianka… Z drugiej strony od początku sezonu pojawiały się różne plotki na ten temat. W pewnym sensie okazały się one prawdą, bo Franz rzeczywiście ustąpi z funkcji. Na szczęście mamy jeszcze 19 wyścigów, by zdążyć go uszczęśliwić!.

Mam nadzieję, że zakończymy te mistrzostwa w pozytywny sposób. Oczywiście będziemy potrzebować dynamicznego rozwoju, ale mamy przygotowany agresywny plan.

Nie mogę się już doczekać tego, co przed nami. Jednocześnie jestem pełen szacunku względem mojego szefa. Wierzył w moje tempo i zawsze mnie wspierał. Spróbuję wywalczyć dla niego jak najlepsze wyniki w kolejnych wyścigach - podsumował Tsunoda.