Schumacher "gotowy" wrócić do stawki Formuły 1 jeszcze w tym roku

Niemiec łączony jest z miejscem Sargeanta w Williamsie oraz posadą w Sauberze.
19.06.2307:35
Mateusz Szymkiewicz
1655wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mick Schumacher deklaruje, że jest gotowy wrócić do startów w Formule 1 jeszcze w trakcie sezonu 2023.

Niemiec tracąc posadę w Haasie wypadł ze stawki, pozostając jednak w padoku jako trzeci kierowca Mercedesa. Według spekulacji z Montrealu, angaż 24-latka na przyszłoroczne mistrzostwa ma rozważać Sauber, który pozostaje bez kontraktów z Valtterim Bottasem oraz Guanyu Zhou.

Z kolei według Sport Bild, inną opcją Schumachera może być Williams i to jeszcze w sezonie 2023. Niemiecka publikacja podaje, że coraz mniejszym wsparciem szefa zespołu ma się cieszyć Logan Sargeant. Amerykanin po ośmiu rundach jest jedynym zawodnikiem obok Nycka de Vriesa z zerowym dorobkiem.

Schumacher zapytany przez RTL o perspektywę powrotu do startów jeszcze w trakcie tego roku, odpowiedział: Skorzystałbym z niej. Oczywiście jest to jednak mało prawdopodobne. Obowiązują kontrakty i należy je honorować. Wierzę, że każdy zespół jest dobrą opcją. Pozostaję gotowy na powrót do akcji.

Wierzcie mi, pracuję naprawdę ciężko i mam nadzieję, że wrócę do samochodu już niedługo. Bardzo niedługo. Najwcześniej w przyszłym roku powinienem mieć ku temu okazję. Mam przekonanie, że na pewno coś się wydarzy.