Laurent Rossi usunięty z funkcji prezesa Alpine

Następcą Francuza został mianowany Philippe Krief.
20.07.2318:41
Mateusz Szymkiewicz
1959wyświetlenia
Embed from Getty Images

Grupa Renault poinformowała o usunięciu Laurenta Rossiego ze stanowiska prezesa marki Alpine.

Francuz stanął na czele producenta na początku 2021 roku, angażując się w codzienną działalność zespołu Formuły 1. Po trudnym starcie tegorocznej kampanii przyszłość wielu członków stajni z Enstone była kwestionowana, a pierwsze zmiany w strukturach tylko podważyły pozycje Laurenta Rossiego i Otmara Szafnauera.

Po Grand Prix Wielkiej Brytanii stanowisko wiceprezesa Alpine otrzymał Bruno Famin, wcześniej zaangażowany w dział odpowiedzialny za jednostki napędowe. Z kolei tuż przed startem weekendu na Hungaroringu ogłoszono, iż kierownictwo nad francuską marką utracił Laurent Rossi.

Chciałbym podziękować Laurentowi za jego zaangażowanie w Alpine na przestrzeni dwóch ostatnich lat - powiedział Luca de Meo, prezes Grupy Renault.

Z oficjalnego oświadczenia dowiadujemy się, iż Rossi pozostanie w szeregach Grupy podejmując się zupełnie innej roli. Na jego następcę w Alpine wyznaczono Philippe Kriefa, który dołączył do Renault w lutym tego roku z Ferrari, gdzie pełnił funkcję szefa inżynierii. W przeszłości pracował on również dla Alfy Romeo oraz Maserati.