Haas zainteresowany zatrudnieniem Guanyu Zhou?

Chińczyk miałby przejąć kokpit zajmowany przez Kevina Magnussena.
21.07.2313:18
Mateusz Szymkiewicz
672wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pojawiły się spekulacje, jakoby Haas mógł podjąć rozmowy kontraktowe z Guanyu Zhou.

Stajnia z Kannapolis posiada dwa wolne miejsca na przyszłoroczne zmagania. Jej szef - Gunther Steiner, deklaruje, iż jest zdeterminowany do zatrzymania Nico Hulkenberga oraz Kevina Magnussena, lecz pod największym znakiem zapytania ma znajdować się przyszłość tego drugiego.

Rozmawiamy cały czas - odpowiedział Magnussen, pytany o postępy w negocjacjach nowej umowy z Haasem. Zarówno ja oraz Gunther wiemy, że mój kontrakt wygasa z końcem roku i będą prowadzone negocjacje. Kiedy się rozpoczną, nie mogę wam nic powiedzieć póki nie ma konkretów. Mimo to chcę ścigać się w przyszłym roku i chcę podpisać nowy kontrakt. Nie martwię się, ponieważ wcześniej nie było żadnych problemów.

Według plotek z padoku toru Hungaroring, w rzeczywistości Haas może rozglądać się za następcą Duńczyka. Z transferem do zespołu łączony jest aktualny reprezentant Alfy Romeo - Guanyu Zhou. Wsparcie finansowe Chińczyka szacowane jest na 20 milionów euro rocznie. Z kolei sama Alfa szykuje się do rozstania z Sauberem i ma zostać tytularnym partnerem Haasa od 2024 roku.