Isack Hadjar wystąpi z AlphaTauri w treningu w Meksyku

Red Bull wcześniej potwierdził też występ Francuza w pierwszej sesji w Abu Zabi.
25.10.2309:58
Maciej Wróbel
372wyświetlenia


Zespół AlphaTauri potwierdził, że Isack Hadjar zastąpi Yukiego Tsunodę podczas pierwszego treningu przed zbliżającym się Grand Prix Meksyku.

19-letni Francuz jest członkiem juniorskiego programu Red Bulla od sezonu 2022. Jego największymi dotychczasowymi sukcesami są trzecie miejsca wywalczone we francuskiej Formule 4 w 2020 roku oraz Formula Regional Asian Championship w sezonie 2022.

W ubiegłym roku Hadjar był do ostatniej rundy sezonu jednym z pretendentów do tytułu w Formule 3, ostatecznie kończąc jednak kampanię na czwartej lokacie. Obecnie Francuz ściga się w Formule 2, gdzie na jedną rundę przed końcem sezonu zajmuje 14. pozycję w klasyfikacji z jedną wizytą na podium na koncie.

Przed kilkoma dniami Red Bull ogłosił, że Hadjar weźmie udział w treningu w Abu Zabi, gdzie zasiądzie za kierownicą RB19. Teraz okazuje się, że do debiutu 19-latka w oficjalnej sesji dojdzie znacznie wcześniej, ponieważ już w Meksyku zastąpi on Yukiego Tsunodę w pierwszym treningu w Meksyku.

Choć AlphaTauri już dwukrotnie skorzystało z usług debiutantów w sezonie 2023 - tak traktowane były pierwsze występy Nycka de Vriesa i Liama Lawsona - to jednak miały one miejsce tylko w jednym z samochodów zespołu. Dla odmiany, Yuki Tsunoda nie opuścił jeszcze żadnego treningu w tym sezonie.