Max Verstappen - niepowstrzymany

Recenzujemy najnowszą pozycję wydawnictwa SQN.
21.02.2411:50
Łukasz Godula
639wyświetlenia

Wyobraźcie sobie, że macie 26 lat. Osiągnęliście już właściwie wszystko w dziedzinie, w której się specjalizujecie. Wasze dorosłe życie dopiero co się zaczęło, a już świat leży u waszych stóp. Brzmi jak scenariusz z książek fantasy, a jednak taka historia wydarzyła się naprawdę. To historia życia Maxa Verstappena. Kierowcy F1, który już w takim wieku doczekał się biografii.

Właśnie na półki naszych księgarni wpada najnowsza publikacja wydawnictwa SQN - Max Verstappen - niepowstrzymany - pióra Marka Hughesa. To kto jest jej autorem ma niemałe znaczenie. Bardzo poważany i niesamowicie doświadczony dziennikarz, który życie poświęcił Formule 1. Widział na własne oczy wiele gwiazd, wielu utalentowanych zawodników. Ale to właśnie Verstappen, jak sam pisze, jest kimś wyjątkowym, bardzo wyjątkowym.

Jak mogło dojść do tego, że ktoś tak młody jest trzykrotnym mistrzem świata Formuły 1? Jak stać się kierowcą, który dominuje w stawce i pokonuje serią kolejnych partnerów zespołowych? Na te pytania odpowiada Hughes. Dokładnie i w analityczny sposób rozkłada talent Maxa na czynniki pierwsze. Od samego początku, gdy w wieku 4 lat otrzymał pierwszy gokart.

Nikogo nie zdziwi, że ogromny wpływ na karierę Maxa miał jego ojciec, Jos. Właściwie cała droga do F1 została przez niego zaplanowana, a plan został wcielony w życie z okrutną dokładnością. W tym planie nie było miejsca na przegrywanie, na czekanie, na stopniowy rozwój. Jos postanowił, że jego syn będzie najlepszy. Zawsze i wszędzie. Książka nie pomija tych aspektów. Szczegółowo dowiadujemy się jak Jos wykuwał w swojej kuźni prawdziwy skarb. Niektóre momenty wyglądają wręcz przerażająco, biorąc pod uwagę, że czytamy historię kilkunastoletniego chłopca, ale jak widzimy dzisiaj, przyniosło to spodziewany efekt.

Zdecydowanie najnowsza biografia Maxa jest pozycją, po którą warto sięgnąć. Choć jego historia w samej F1 została opisana mocno przez pryzmat walki jedynie z Lewisem Hamiltonem to można wybaczyć ten aspekt zważając na fakt z jakiego kraju pochodzi autor. Na pewno dowiecie się z niej rzeczy, które nie były jeszcze publikowane. Zdecydowanie też pozwoli wam zrozumieć mentalność Maxa i kontekst jego zachowań na torze. Dzięki SQN mamy na naszym rynku wydawniczym kolejną solidną pozycję.

Nie jest tajemnicą, że od bardzo dawna współpracujemy z wydawnictwem SQN. Nie inaczej jest tym razem, gdyż objęliśmy patronatem medialnym najnowszą biografią Maxa Verstappena. Gdybyście zdecydowali się na zakup książki, można to zrobić na przykład pod tym linkiem: https://bit.ly/verstappen-hughes