Williams kontra B.A.R - kto w końcu ma rację?

10.08.0400:00
Marek Roczniak
769wyświetlenia

Po dzisiejszym oświadczeniu rady do spraw kontraktów (Contracts Recognition Board), z którego wynika, że jedynym prawomocnym kontraktem wiążącym Jensona Buttona na sezon 2005 jest ten zawarty z zespołem B.A.R, stanowisko w tej sprawie przedstawił także zespół Williams. W opublikowanym na oficjalnej stronie stajni z Grove komunikacie czytamy, iż rada wzięła pod uwagę tylko dokumenty przedstawione przez zespół B.A.R i na ich podstawie stwierdziła, że kontrakt jest nadal ważny.

Tymczasem według zespołu Williams B.A.R po prostu nie dopełnił wszystkich formalności związanych z wykorzystaniem klauzuli umożliwiającej przedłużenie kontraktu z Buttonem, o których rada najwyraźniej nie została poinformowana. Tym samym kontrakt wygasł i obecnie obowiązuje już tylko ten zawarty z zespołem Williams. Ponadto zespół Williams zwraca uwagę na fakt, iż sam złożył w radzie do spraw kontraktów umowę wiążącą go z brytyjskim kierowcą 22 października 2002 roku, która została zatwierdzona.

Na koniec zespół Williams zaznacza, że rada do spraw kontraktów we wszystkich przypadkach nie wydaje ostatecznego osądu co do prawomocności kontraktu, a jedynie może skierować sprawę do odpowiedniej instancji prawnej. Biorąc pod uwagę te fakty wydaje się, że zespół B.A.R tak na prawdę nie ma się czym bronić, ale jednocześnie nie zamierza ustąpić i będzie nadal prowadził otwartą wojnę w mediach, która z pewnością nikomu nie przyniesie nic dobrego. Tymczasem fani Formuły 1 zaczynają być już powoli znudzeni to całą sytuacją.

Źródło: BMW.WilliamsF1.com