Piąta edycja Verva Street Racing pod znakiem Rajdu Dakar

Stadion Narodowy zamieni się w piaszczystą arenę zmagań
10.06.1420:28
Inf. Prasowa
2352wyświetlenia

20 września odbędzie się piąta edycja VERVA Street Racing. Impreza ponownie wróci na Stadion Narodowy, który tym razem zamieni się w pustynne wydmy, aby utworzyć wymagający tor rajdowy dla czołówki kierowców z Polski i ze świata.

VERVA Street Racing to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez motoryzacyjnych. Po trzech latach wyścigów ulicznych oraz ubiegłorocznej edycji specjalnej z udziałem słynnych twórców programu Top Gear, przyszedł czas na zmagania rajdowe.

Tor wybudowany na płycie boiska Stadionu Narodowego w całości zostanie pokryty ziemią oraz wyposażony w skocznię i inne elementy dodatkowe, które uatrakcyjnią rywalizację.

Przyzwyczailiśmy fanów motosportu, że każda kolejna edycja VERVA Street Racing podnosi poprzeczkę ustanowioną w roku poprzednim. Tak będzie i tym razem, kiedy Stadion Narodowy zamieni się w pustynny odcinek specjalny rodem z najbardziej wymagającego rajdu świata, a przed polską publicznością zaprezentuje się światowa czołówka kierowców - powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

W tegorocznej edycji zobaczymy polską czołówkę kierowców rajdowych, w tym Adama Małysza, Jacka Czachora i Marka Dąbrowskiego, reprezentujących barwy ORLEN Team. Nie zabraknie gwiazd światowego motosportu, których nazwiska zostaną podane już wkrótce. Rywalizacja na arenie tradycyjnie zostanie poprzedzona częścią rozbiegową Pit Party, dającą jedyną w swoim rodzaju możliwość obejrzenia z bliska samochodów, spotkania kierowców, zebrania autografów i zrobienia niepowtarzalnych zdjęć. To nie koniec niespodzianek - show zakończy się spektakularnym wyścigiem, w którym do mety dojadą tylko najtwardsi. To będzie pierwsza odsłona formatu Destruction Race w Polsce.

Muzyka i szybkie, sportowe samochody to idealna para. Nowością w programie VERVA Street Racing - Dakar na Narodowym będzie występ światowej gwiazdy muzyki, jednak póki co nie wiadomo jeszcze kto to bedzie.

KOMENTARZE

3
damian8126
10.06.2014 08:58
Byłem na pierwszych trzech edycjach i one były najlepsze samochody przejeżdżały dosłownie obok mnie ,a teraz mam siedzieć gdzieś na stadionie kilkadziesiąt metrów od samochodów i jeszcze za to płacić minimum 100zł?
Flybutter
10.06.2014 06:51
^ w dojeździe do domu zerwali mi rok temu asfalt, to takie polskie 'street' :P Moim zdaniem ta impreza z roku na rok jest coraz gorsza. A przeniesienie jej na Stadion to strzał w kolano w kwestii doznań.
MMMotorsport
10.06.2014 06:35
No, to faktycznie będzie "Street"