Wolff: Mercedes może w przyszłości rozszerzyć współpracę z Manorem

Austriak podkreśla jednak, że przejęcie udziałów stajni z Banbury nie wchodzi w grę
01.09.1613:19
Mateusz Szymkiewicz
805wyświetlenia


Toto Wolff ujawnił, że istnieje możliwość rozszerzenia współpracy między Mercedesem a zespołem Manor, choć plany nie zakładają przejęcia udziałów.

Stajnia z Banbury aktualnie korzysta z jednostek napędowych dostarczanych przez niemieckiego producenta, natomiast obaj kierowcy - Pascal Wehrlein i Esteban Ocon, należą do juniorskiego programu Mercedesa. Zrozumiałe jest, że dzięki temu Manor ma duże zniżki na układy napędowe i jak ujawnił Toto Wolff, niewykluczone, że w przyszłości brytyjska ekipa będzie czerpała z tej współpracy jeszcze większe korzyści.

Nasz projekt wystartował dopiero kilka lat temu [fabryczny zespół Mercedesa] i nie było możliwości utworzenia juniorskiego programu - powiedział Austriak. Max Verstappen jest dobrym przykładem. Uciekł nam, ponieważ nie mieliśmy opracowanego systemu. Jedyne co mogliśmy mu zaoferować, to posada w GP2, która rzecz jasna nie jest tak dobra jak miejsce w Toro Rosso.

Oczywiście, z powodu Pascala doprowadziliśmy do porozumienia z Manorem, które na razie się sprawdza, a potem pojawiła się okazja umieścić Ocona, gdy Haryanto stracił miejsce. Mieliśmy kilka tygodni negocjacji, doprowadziliśmy do rozsądnej umowy i są pewne obszary, gdzie wspieramy Manora. Teraz nasze relacje wyglądają inaczej. Nie jesteśmy udziałowcem i nie planujemy nim zostać, ani tym bardziej nie chcemy przejmować zespołu czy finansować go. Głównym celem jest wygrywanie mistrzostw z Mercedesem, ale cały czas jest możliwa współpraca z Manorem, która może wykraczać poza obecne ramy.