Grosjean: Wróciłem do normalności po trudnym starcie sezonu

Spekuluje się, iż Haas odrzucił propozycję zatrudnienia Leclerca, chcąc zatrzymać Francuza
04.09.1812:25
Mateusz Szymkiewicz
2028wyświetlenia
Embed from Getty Images

Romain Grosjean stwierdził, że wrócił do normalności po trudnym starcie sezonu 2018.

Francuz w pierwszej połowie zmagań popełniał wiele błędów rozbijając bolid Haasa czy angażując się w kolizje z rywalami. Ponadto dopiero w dziewiątym wyścigu otworzył swój dorobek punktowy, co znacznie przyczyniło się do przegrywania zespołowego pojedynku z Kevinem Magnussenem.

Francuz po przełamaniu w ostatnich Grand Prix przyznał, że jego forma wreszcie jest stabilna. Nie jestem zbyt dumny z mojego startu sezonu, ale wiedziałem, iż muszę odnaleźć rozwiązanie tej sytuacji. Teraz wróciłem do normalności - powiedział 32-latek.

Spekuluje się, że Haas otrzymał od Ferrari propozycję umieszczenia Charlesa Leclerca, który zadebiutował w tym roku w barwach Saubera. Mimo to Gunther Steiner miał odmówić stajni z Maranello i na tę chwilę wiele wskazuje na to, iż zespół zatrzyma na przyszły rok Kevina Magnussena oraz Romaina Grosjeana.

Steiner zapytany o klucz do powrotu Grosjeana do wysokiej formy, odpowiedział: Mam nadzieję, że nie zgubi już tego klucza! Lepiej go spytam gdzie go umieścił nim znowu go zgubi. Być może potrzebuje do niego czerwonej wstążki. Żarty na bok, Romain ściga się od długiego czasu i jest bardzo doświadczony. Wiedział jak sobie z tym poradzić. Jeżeli tak powiedział, to mam nadzieję, iż wszystko jest w porządku. Dzięki temu Romain spisuje się tak jak powinien. Musimy się upewnić, że będzie tak cały czas i uniknie tych wszystkich wahań. Są pewne limity. Uważam jednak, iż w tym momencie wszystko odbywa się właściwie - powiedział szef Haasa.

KOMENTARZE

4
Aeromis
04.09.2018 06:56
[quote]Musimy się upewnić, że będzie tak cały czas i uniknie tych wszystkich wahań. Są pewne limity.[/quote]Nie jestem pewien czy można na to liczyć. Romain się pozbierał, jest w ostatnich kilku GP lepszym kierowcą niż Magnussen zarówno w wyścigu jak i w kwalifikacjach, ale to nie pierwszy jego kryzys. Z wypowiedzi wnioskuję, że Steiner nie zna przyczyny tego dużego kryzysu "Lepiej go spytam gdzie go umieścił nim znowu go zgubi", ani tez że ma pewność że znów do tego nie dojdzie. Sfrustrowany porażkami Magnussen gotów popełnić wiele błędów (czy też raczej porażek na własne życzenie) i to może wyjść Francuzowi na dobre.
Kamikadze2000
04.09.2018 04:12
@pluto - też bym widział Grosjeana u boku Vettela. Niestety ten sezon przekreślił jego szanse. :/
pluto
04.09.2018 01:48
bo tak właśnie jest -Ferrari zawsze na Monzy ogłasza skład ,tym razem nie poszło po ich myśli czyli-Kimi zostaje,LEC w Haasie a GIO w Sauberze. Teraz maja problem -albo wywalic Kimiego za niego rzucony na głęboka wodę LEC = samotny VET w walce z dwoma Mercami albo zostawić Kimiego oraz LEC w Sauberze = koniec kariery jedynego Włocha w F1 zanim sie zaczeła .Inna opcja to wykupic udziały ERI w Sauberze czyli kupa kasy. Ja im proponuje inne rozwiązanie -wziąć GRO jako wingmana do Ferrari,gośc walczył w Lotusie o wygrane z VET czy podia,ma wahania formy ale jak jest w formie mógłby powalczyc z HAM jak BOT z VET, zresztą u BOT tez widzimy spore wahania formy ; natomiast LEC to wielka niewiadoma ,uczył by sie cały sezon walki w czołówce , cała presja jeszcze bardzije skupiłaby sie na VET, który juz teraz jej nie wytrzymuje ,GRO by go troche odciążyl .Choc uważam że i tak najlepszym wyborem byłby RIC, wtedy podwójny atak na HAM
Kamikadze2000
04.09.2018 12:53
Mam nadzieje, że tak się stanie. :D Zamiast tego wolę na emeryturze IceMana.