Tost: Nigdy nie zrozumiem decyzji Ricciardo o odejściu z Red Bulla

"Trzeba myśleć o tym, czy chce się mieć fantastyczną atmosferę, czy wygrywać wyścigi".
13.03.1917:08
Nataniel Piórkowski
2419wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Toro Rosso - Franz Tost nigdy nie zrozumie decyzji Daniela Ricciardo o przejściu z Red Bulla do Renault.

Grand Prix Australii będzie pierwszym wyścigiem Ricciardo w barwach stajni z Enstone. 29-latek podpisał z nią dwuletnią umowę, ale nie spodziewa się, że już w tym sezonie nawiąże z nią walkę o miejsca w ścisłej czołówce.

Zapytany przez magazyn Autosport o to, czy Ricciardo podjął właściwą decyzję, Tost powiedział: Nie. Takie jest moje zdanie. To tylko i wyłącznie moja opinia. Odejście z Red Bulla do innego zespołu... Nigdy tego nie rozumiałem i nigdy nie zrozumiem. Przyszłość pokaże jednak, czy było to właściwe posunięcie.

Ricciardo ścigał się dla Toro Rosso w sezonach 2012 i 2013. Wcześniej, w drugiej połowie 2011 roku Australijczyk został wypożyczony przez Red Bulla do HRT. Po awansie do głównej stajni austriackiego koncernu, kierowca z Perth spędził w niej pięć lat, odnosząc w tym czasie siedem zwycięstw.

Zdaniem wielu obserwatorów Ricciardo postanowił zmienić barwy, ze względu na politykę Red Bulla, który mógłby skłaniać się do zapewniania większego wsparcia Maxowi Verstappenowi.

Tost komentuje: Trzeba myśleć o tym, czy chce się mieć fantastyczną atmosferę, czy wygrywać wyścigi. Gdy chcesz wygrywać wyścigi, to atmosfera najczęściej nie jest zbyt dobra. Nie można mieć wszystkiego. Atmosferę można mieć w domu z żoną, dziewczyną. Tam można mieć atmosferę. Nie w garażu. Tak uważam.

Ricciardo będzie współpracował w Renault z Nico Hulkenbergiem. Sergio Perez, który ścigał się z Niemcem w Force India, uważa, że może on okazać się lepszy w pojedynku z byłym reprezentantem stajni z Milton Keynes.

Jestem bardzo ciekawy tego pojedynku. Myślę, że stoczą bardzo wyrównaną walkę. Spodziewam się nawet, że Nico będzie z przodu. W kwalifikacjach, ale także w punktach. Spodziewam się, że Nico pokona Daniela. Rozczaruje mnie, jeśli tego nie zrobi. Nie znam Daniela. Znam tylko Nico i wiem, że to bardzo konkurencyjny kierowca. Powinien sobie dobrze poradzić.