Williams: Komentarze Villeneuve'a na temat zespołu są irytujące

Wiceszefowa podkreśla, że Kanadyjczyk wygłasza swe opinie bez oparcia o wiedzę.
25.05.1911:01
Mateusz Szymkiewicz
1290wyświetlenia
Embed from Getty Images

Claire Williams przyznała, że opinie Jacquesa Villeneuve'a na temat jej zespołu są irytujące.

Kanadyjczyk od kilku lat krytykuje stajnię z Grove za jej wybory dotyczące m.in. składu kierowców, a także sposób w jaki jest zarządzana. Ostatni mistrz świata w historii Williamsa uważa, że głównym problemem jest wiceszefowa - Claire Williams, która obecnie ma realną władzę w zespole.

Ten zespół jest martwy, nie ma w nim zarządzania - powiedział 48-latek. Była szansa na dokonanie słusznego wyboru, ale postawili na Claire zamiast Jonathana [brata]. To był wielki błąd.

Claire Williams zapytana przez The Telegraph o opinię Villeneuve'a, odpowiedziała: Najbardziej mnie irytuje, kiedy krytykuje się ludzi nie znając całej historii. Jestem bardzo szczerą osobą. Jeżeli ktoś czuje się mocny w tej sytuacji, wówczas powinien porozmawiać ze mną. Kiedy twoja firma nie radzi sobie najlepiej, wówczas byłbyś niesamowicie arogancki, gdybyś nie próbował dowiedzieć się dlaczego tak jest. Prowadzę wewnętrzne rozmowy i nie uważam, bym nie była w stanie podnieść tego zespołu. Potrafię nas z tego wyprowadzić. Gdybym czuła, że mój wkład jest szkodliwy, wówczas nie pozostałabym tu.