Od sezonu 2020 kierowcy będą mogli skorzystać z trzech MGU-K

Renault postawiło taki warunek zgadzając się na kalendarz z 22 Grand Prix.
30.08.1914:09
Nataniel Piórkowski
1069wyświetlenia
Embed from Getty Images

W sezonie 2020 Formuła 1 zwiększy regulaminowa pulę MGU-K. To wynik pozytywnego rozpatrzenia propozycji Renault złożonej w związku z rozszerzeniem kalendarza do 22 Grand Prix.

Dyrektor zarządzający programu francuskiego koncernu potwierdził zwiększenie przydziału generatorów odpowiadających za odzyskiwanie energii kinetycznej z dwóch do trzech na sezon. Zmiana ta i tak miała wejść w życie od sezonu 2021.

W Budapeszcie zespoły porozumiały się w sprawie zatwierdzenia propozycji rekordowego kalendarza F1, składającego się z aż 22 eliminacji.

Odpowiadając na pytanie portalu racefans.net Abiteboul zakomunikował: Mogę potwierdzić, że zaproponowaliśmy, aby zmiana uzgodniona już w kontekście sezonu 2021, znalazła zastosowanie także w 2020 roku. W projekcie przepisów na sezon 2021 istnieje klauzula mówiąca o tym, że jeśli liczba wyścigów przekroczy 21 to otrzymamy dodatkową alokację komponentu.

Nasza propozycja wiązała się z tym, że bardzo ciężko byłoby nam na tym etapie przygotowań zmienić cykl eksploatacji komponentu z myślą o nadchodzącej kampanii. Jak zwykle w sprawie musiało odbyć się trochę dyskusji, ale ostatecznie w Budapeszcie osiągnęliśmy kompromis. To była wspólna decyzja i cieszmy się, że mogliśmy potwierdzić kalendarz z 22 wyścigami.

Dzięki tej zmianie zrównany zostanie przydział silników, turbosprężarek, MGU-H i MGU-K. To znacznie ułatwi życie techników i mechaników w garażu. Z reguły nie myślimy nawet o tego typu rzeczach, ale generują one różnicę, tym bardziej w perspektywie potencjalnych kar.