Leclerc: Zostawiłem Vettelowi wystarczająco miejsca

Niemiec jest innego zdania. Obaj kierowcy przepraszają zespół.
17.11.1920:53
Nataniel Piórkowski
2350wyświetlenia
Embed from Getty Images

Charles Leclerc przekonuje, że zostawił Sebastianowi Vettelowi wystarczająco dużo miejsca na dojeździe do czwartego zakrętu.

Obaj kierowcy Ferrari zderzyli się ze sobą w końcowej fazie wyścigu o Grand Prix Brazylii i nie zdobyli ani jednego punktu dla Ferrari.

Wyprzedziłem go w pierwszym zakręcie, bardzo podobał mi się ten manewr. W trzecim zakręcie musiałem zamknąć przed nim drzwi, bo wiedziałem, że jest tuż obok mnie i na pewno podejmie kolejną próbę. Tak też się stało - wyjaśniał Leclerc.

Wybrał zewnętrzną. Było ciasno. Zostawiłem mu miejsce i mnie wyprzedził. Pod koniec prostej zaczął zjeżdżać w moją stronę. Jechaliśmy bardzo blisko siebie.

Wszystko wydarzyło się w bardzo szybkim tempie. Gdy tylko Seb zdecydował się zjechać do wewnętrznej doszło do kolizji a moim bolidzie przebita została opona.

Leclerc nie rozmawiał jeszcze z Vettelem o incydencie. Myślę, że jesteśmy wystarczająco dojrzali, aby zostawić to za nami. Koniec końców obaj przepraszamy nasz zespół. Wynik jest taki, że oba bolidy nie dojechały do mety. To wielkie rozczarowanie. Zostawimy to za sobą i będziemy kontynuować współpracę.

Vettel dał jasno do zrozumienia, że Leclerc nie zostawił mu wystarczająco miejsca.

W tamtej chwili nie miałem miejsca po prawej. Lepiej wyjechałem z trzeciego zakrętu i spróbowałem go wyprzedzić. Szkoda że nie dojechaliśmy do mety.