Vettel: Nie myślę jeszcze o kontrakcie na sezon 2021

Po raz kolejny pojawiły się spekulacje łączące Niemca z transferem do McLarena.
12.03.2010:42
Mateusz Szymkiewicz
624wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel przyznał, że jego myśli nie wybiegają jeszcze poza sezon 2020 i nowy kontrakt z zespołem.

Niemiec jest związany z Ferrari tylko do końca tego roku. Szef zespołu - Mattia Binotto, przyznał, że Vettel jest dla niego priorytetem w rozmowach kontraktowych i ich powodzenie w głównej mierze zależy od kierowcy.

Na razie koncentruję się na tym roku - powiedział Sebastian Vettel zapytany o potencjalne miejsce startów w sezonie 2021. Nadal kocham ściganie. Mimo to jako kierowca wyścigowy nie chcesz tylko jeździć, chcesz wygrywać i to co robimy teraz nie jest wystarczające. Mój głód sukcesów nie został jeszcze zaspokojony. Nie myślę jednak o moim nowym kontrakcie, tylko o rozwiązaniach, które uczynią mój bolid szybszym.

Po raz kolejny pojawiły się spekulacje, jakoby Vettel mógł zdecydować się na transfer do McLarena. Szefem stajni z Woking jest Andreas Seidl, z którym 32-latek dobrze się zna z czasów BMW Sauber. Jeżeli Sebastian będzie dostępny, zdecydowanie pomyśli o nim [Seidl]. To byłoby również bardzo atrakcyjne z PR'owego punktu widzenia dla McLarena i Mercedesa - uważa Ralf Bach, korespondent f1-insider.com.