McLaren wycofał się z udziału w Grand Prix Australii

Członek zespołu poddany izolacji ma pozytywny wynik testu na koronawirusa.
12.03.2012:26
Mateusz Szymkiewicz
5650wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół McLaren podjął decyzję o wycofaniu się z udziału w Grand Prix Australii w związku z pozytywnym wynikiem na koronawirusa jednego z pracowników.

W środę poinformowano, że jeden z członków stajni z Woking został odizolowany, po tym, jak zaobserwowano u niego objawy charakterystyczne dla koronawirusa. Jak potwierdzono, przeprowadzony test wykazał pozytywny wynik na obecność choroby i pracownik został poddany kwarantannie, a także skierowany na leczenie.

McLaren w czwartkowy wieczór poinformował władze Formuły 1 oraz FIA, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób zaangażowanych w mistrzostwa podjął decyzję o zrezygnowaniu z udziału w Grand Prix Australii.

McLaren Racing potwierdza, że zdecydował się zrezygnować z udziału w Grand Prix Australii 2020, ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa u jednego z pracowników - brzmi oświadczenie zespołu. Członek zespołu został przebadany i odizolowany już na etapie pierwszych symptomów, natomiast teraz będzie pod opieką lokalnych służb medycznych.

Zespół był przygotowany na taką ewentualność i przy naszym wsparciu zostanie poddany okresowi kwarantanny. Ekipa współpracuje z lokalnymi władzami, asystując w analizie oraz dochodzeniu. Dyrektor McLaren Racing Zak Brown oraz szef zespołu Andreas Seidl, poinformowali tego wieczoru o decyzji Formułę 1 oraz FIA. Została ona podjęta w obawie nie tylko o pracowników i partnerów McLarena, ale także w obawie o naszych rywali, kibiców oraz udziałowców F1.

Przed rozpoczęciem Grand Prix Australii władze Formuły 1 zadeklarowały, że w przypadku, gdy któryś z uczestników nie będzie w stanie przystąpić do zmagań, wówczas runda zostanie odwołana lub nie będzie zaliczana do mistrzostw.

Test na obecność koronawirusa został przeprowadzony również u członków zespołu Haas. Jak potwierdzono, wyniki u trzech mechaników oraz jednego inżyniera są negatywne.