Ricciardo: Wierzę, że mam talent pozwalający na walkę o mistrzostwo

Australijczyk przyznaje, że jednym ograniczeniem jest dla niego potencjał bolidu.
14.06.2012:05
Nataniel Piórkowski
518wyświetlenia


Daniel Riccardo wierzy, że znajduje się w małej grupie kierowców, którzy z odpowiednim bolidem są w stanie walczyć o mistrzostwo świata.

Ostatnie sezony były pasmem triumfów Mercedesa i Lewisa Hamiltona. Ricciardo, który po odejściu z Red Bulla przeszedł do Renault, nie otrzymał szansy rywalizacji o najwyższe laury. Wiadomo już, że po zakończeniu tegorocznej kampanii kierowca z Perth trafi do McLarena, który z roku na rok redukuje stratę do ścisłej czołówki.

Australijczyk jest jednak przekonany, że w konkurencyjnym bolidzie nie miałby szans na nawiązanie wyrównanej walki z sześciokrotnym czempionem F1.

W sporcie rzadko mamy do czynienia z sytuacją, gdy jest tylko jeden wyraźny pretendent. Zawsze jest grupa ludzi, którzy są obdarzeni talentem, dzięki któremu mają szansę na odnoszenie zwycięstw. Formuła 1 nie jest pod tym względem inna - powiedział Ricciardo w rozmowie z magazynem Autocar.

Wierzę, że mamy tu grupę kierowców na najwyższym poziomie i wierzę, że ja i kilku innych zawodników moglibyśmy w konkurencyjnym bolidzie rzucić Lewisowi wyzwanie w walce o mistrzowską koronę.

Jestem w tej najwyższej grupie. Jeśli chodzi o talent lub umiejętności do wykorzystywania maksymalnych limitów bolidu, to nie każdy kierowca ma to coś. Potrzebujemy jednak odpowiedniego bolidu. Tu nie chodzi wyłącznie o szybkość, ale o regularność notowania wysokich wyników wyścig po wyścigu.

Mając swój dzień każdy z nas może wygrać wyścig. Trzeba jednak oddać Lewisowi, że teraz robi to raz za razem.

To co wyróżnia tę niewielką grupę kierowców - oczywiście poza bolidem - to psychiczna i fizyczna zdolność radzenia sobie z tym wszystkim, co każdego tygodnia rzuca nam na drogę ten sport. Zawsze pojawiają się dni, gdy masz jakieś problemy ze zdrowiem, gdy czujesz się zmęczony lotem, albo po prostu miałeś gorszy dzień. Jeśli pomimo tego możesz wskoczyć do kokpitu i wywalczyć dobry wynik, to jesteś w stanie zostać mistrzem.